• Zabawa w teatr

     • Uczniowie klas II i III podczas zajęć świetlicowych wspólne ćwiczą przed wystawieniem "Rzepki" na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Przygotują scenografię i kostiumy. Następnie nagrają filmik z przedstawienia, który zaprezentują rodzicom.

     • Kreatywne programowanie

     • Od października 2020r. klasa „0” bierze udział w konkursie „Kreatywne przedszkole – twórczy maluch” Celem konkursu jest kształtowanie kompetencji kluczowych dzieci w wieku przedszkolnym, ukazanie ich roli i znaczenia w procesie uczenia się przez całe życie oraz przygotowania dzieci do życia społecznego i funkcjonowania w dorosłym życiu. Kształtowanie kompetencji w placówce przedszkolnej z jednej strony ma na celu wyposażenie dziecka w odpowiednią wiedzę, a z drugiej – dostarczenie okazji, które pozwolą wyrobić w nim odpowiednie nawyki i zdobyć umiejętności praktyczne, a także przez działanie umożliwią kształtowanie odpowiednich postaw. Pierwszym zadanie wykonane!!! Nauka programowania w przedszkolu – kształtowanie kompetencji informatycznych.

     • Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej w sprawie organizacji nauczania zdalnego

     • Informuję, że od dnia 26 października klasy IV - VIII przechodzą na nauczanie zdalne. Uczniowie pracują zgodnie z tygodniowym planem zajęć, komunikując się z nauczycielami za pomocą dziennika elektronicznego i platformy Microsoft Teams. Szczegółowe zasady organizacji nauczania zdalnego zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce nauczanie online w dniu 12 października 2020r. Wszyscy nauczyciele pracują w szkole.

      W sprawie udostępniania sprzętu elektronicznego przez szkołę, proszę o kontakt z wychowawcami klas.

      Oddziały przedszkolne i klasy I - III uczęszczają do szkoły zgodnie z planem.

      Godziny dowozów od 26.10.2020 dla oddziałów przedszkolnych i klas I - III

      7:55 Karlino

      8:00 Brzeźno

      8:05 Syrkowice

      8:10 Mierzyn

      8:15 Ubysławice

      8:25 SP Daszewo

      Odwóz o godz. 13.05.

       

      Joanna Łukaszewicz

     • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

     • 27 października w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta jest oficjalnym przyjęciem pierwszaków do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić podczas czytania. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani dyrektor dokonała pasowania. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę oraz długopis.

     • Janie, koduj! Code Week 2020

     • Język polski i kodowanie? Niemożliwe! A jednak! Wraz z klasą ósmą postanowiłam udowodnić, że takie połączenia nie tylko się zdarzają, ale również mogą dostarczyć mnóstwa ciekawych wrażeń. Umiejętność kodowania i programowania jest niezwykle pożądana w świecie XXI wieku. Postanowiłam więc zakodować uczniom temat lekcji. Każdy ósmoklasista i ósmoklasistka otrzymał swój własny nieuzupełniony kod QR wraz z pytaniami typu PRAWDA/FAŁSZ. Pytania dotyczyły wiadomości i umiejętności z języka polskiego, w tym uwzględniały ostatnio omawianą lekturę – „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

      Następnie uczniowie musieli zamalować ponumerowane pola według kodu, który opracowali sami (PRAWDA – pole musiało zostać zamalowane; FAŁSZ – kratka powinna pozostać biała). Po ukończeniu pracy z pytaniami oraz z zamalowywaniem odpowiednich pól nadeszła… „chwila prawdy”. Uczniowie powinni zeskanować uzyskane przez siebie kody specjalnym czytnikiem kodów QR (osobna aplikacja w smartfonie lub czytnik wbudowany w aparat telefonu) i tym sposobem odkodować temat lekcji. Niemal wszystkim udało się to przy pierwszym podejściu, a ci, którym się to nie udało, nie poddawali się i próbowali swoich sił ponownie. Okazało się, że lekcja języka polskiego skoncentruje się wokół sylwetki Jana Kochanowskiego. Każdy uczeń, który poprawnie odczytał temat na koniec otrzymał krzyżówkę – nietypową, bo bez pytań, za to z wypełnionymi hasłami.

      Lekcję uważam za naprawdę udaną i myślę, że ósmoklasiści również bawili się całkiem nieźle.

      Renata Jaguścik-Rudnicka

     • Kodowanie na dywanie- Code Week 2020

     • "Kodowanie na dywanie"- to kolejne wydarzenie Code Week 2020, które zostało zgłoszone przez naszą szkołę - tym razem do pobicia rekordu liczby osób kodujących w Europejskim Tygodniu Kodowania przyłączyły się dzieci z klas 1-3 mając przy tym świetną zabawę!

     • Code Week 2020- kolejne wyzwanie

     • W dniu 20.10.2020 na zajęciach matematyki klasa 8 wykonywała zadania w ramach tygodnia Code Week 2020. Uczniowie wykorzystując aplikację Learning Apps utrwalali wiadomości ze znajomości kątów.

     • Code Week 2020- kolejny dzień pełen wrażeń

     • Code Week 2020 i kolejny dzień pełen wrażeń jakie dostarcza nam nowa technologia - tym razem robotyka. Na dzisiejszych zajęciach przedszkolaki planowały trasę robota tak, żeby zabrał tylko grzyby jadalne i trafił do swojego domku. Nauka przez zabawę to wspaniała forma zdobywania wiedzy wzbudzająca aktywności dzieci.

     • Code Week 2020- kolejne wydarzenie w naszej szkole

     • Code Week 2020 i kolejne wydarzenie zorganizowane w naszej szkole - tym razem klasa IV doskonaliła swoje umiejętności z j.angielskiego korzystając z aplikacji Quizzyz.com. Dzięki wykorzystaniu w nauce technologii informatycznych lekcje stają się ciekawsze, a uczniowie zdobywają wiedzę w aktywny i interesujący ich sposób.

     • Obserwacje pogodowe w wykonaniu klasy IV

     • Uczniowie klasy IV w ramach lekcji przyrody obserwowali pogodę przez 5 dni. Na podstawie swoich obserwacji wykonywali piękne kalendarze pogody. Każdy kalendarz był inny, ciekawy, pomysłowy. Brawa dla tropicieli pogody.

       

      Michał Kuzmierski

     • Pierwszy dzień kodowania- Turniej gier planszowych

     • Mamy przyjemność poinformować, że również w tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w europejskiej inicjatywie społecznej Code Week 2020 (w Polsce pod patronatem MEN), dedykowanej tym, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Dla naszych uczniów to świetna okazja, by rozwijać umiejętność analitycznego i logicznego myślenia.

      Podczas pierwszego dnia kodowania uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wydarzeniu pt. "Kodowanie offline" - "Turniej gier planszowych".

     • Wymiana pocztówek pomiędzy przedszkolami z całej Polski

     • Dzieci z Małego Przedszkola w tym roku szkolnym wzięły udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całej Polski. Celem jest zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami, promowanie regionu, w którym żyjemy. Do 15 przedszkoli z różnych województw zostały wysłane pocztówki, które przedstawiają różne ciekawe miejsca z okolic Karlina, które warto odwiedzić. Do naszej grupy dotarły już niektóre kartki pocztowe od różnych grup przedszkolnych, nadal czekamy na kolejne!

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 30 września 2020r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedziła kampania wyborcza. Uczniowie oddali swój głos na kandydata, który przekonał ich swoimi pomysłami oraz propozycjami działań wśród społeczności uczniowskiej. Po komisyjnym zliczeniu głosów przedstawiamy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021.

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI - Kl. I-III

      Przewodnicząca- Kalina Krakowiak- kl.I;

      Członkowie: Julia Chłopek - kl. III; Oliwia Maciaszek - kl. II; Wojciech Siwiec- kl.III

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI - KL. IV-VIII

      Przewodnicząca- Roksana Wiśniewska - kl.VI;

      Członkowie: Lena Marzec- kl.IV; Nadia Podlasińska- kl.V; Nikola Sideł - kl. VII

      Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na owocną współpracę!

      Opiekunowie: Laura Morka i Agnieszka  Różańska- Kasprzak

     • Warsztaty profilaktyczne przeprowadzone przez Centrum Profilaktyki z Krakowa

     • W piątek 25 września 2020r. dla uczniów naszej szkoły zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne na temat:

      „Konflikt – mówię, słucham, akceptuję”- kl. I-III;

      "Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych" - kl. IV-VI;

      "Motywacja - mam siłę do działania"- kl.VII-VIII.

      W ramach warsztatów prowadzono ćwiczenia, które miały na celu pokazanie dzieciom jak można poradzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Uczniowie klas starszych zrozumieli jak ważna jest motywacja, żeby osiągnąć swój cel oraz dowiedzieli się jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych.

     • Konkurs plastyczny „ Jak rozumiesz zrównoważony transport” w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

     • Uczniowie klasy I aktywnie włączyli się w działania mające na celu promocję ekologicznych form mobilności. Samodzielnie lub wspólnie z rodzicami wykonali dowolną techniką piękne prace plastyczne, które wg dzieci pokazują ideę zrównoważonego transportu w codziennym życiu. Spośród trzech kategorii konkursowych: praca wykonana samodzielnie klasy I-IV - I miejsce zajął Michał Łepecki, w kategorii: pomogli mi rodzice klasy I-IV – I miejsce zajął Jan Cheba.

       

      Zwycięzców nagrodzono drobnymi gadżetami.

      Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!

      Wychowawczyni

      Urszula Borek