• Kreatywne przedszkole

     • Kolejne zadanie w konkursie „Kreatywne Przedszkole – twórczy maluch” polegało na poznawaniu, przeżywaniu oraz kreowaniu kultury regionalnej i narodowej ( kształtowanie kompetencji świadomości i ekspresji kulturalnej). Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów -dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i teatralne do piosenki Zozi pt. „Co to jest niepodległość”.

      Agnieszka Różańska-Kasprzak

     • Szkoła do hymnu

     • Dnia 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji pt. „Szkoła do hymnu”. Reprezentacje klas oraz chętni uczniowie i nauczyciele o godz. 11.11 zaśpiewali w formie on-line „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcieliśmy włączyć się wraz z innymi społecznościami szkolnymi we wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Informacja z Zakładu Oświaty

     • ZAKŁAD OŚWIATY W KARLINIE INFORMUJE, ŻE OD 09.11.2020 r. od godz. 9.00 BĘDĄ WYDAWANE BONY TOWAROWE Z TYTUŁU PRZYZNANEGO STYPENIUM  SOCJALNEGO (SZKOLNEGO).

     • PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE I „ZDROWO JEMY I ROŚNIEMY”

     • Zdrowie odżywianie na wesoło:

      Dobry nastrój, śmieszne minki - to zasługa witaminki!”

      By żyć długo, kolorowo trzeba się odżywiać zdrowo!”

      Raz marchewka, raz buraczek i codziennie nowy smaczek!”

      W ramach realizacji projektu zorganizowaliśmy „Owocowy i warzywny dzień w klasie”. Na początku dzieci dowiedziały się (utrwaliły wiadomości), co to jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz co należy wybrać, aby przygotować zdrowy i różnorodny posiłek. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, dlaczego należy jeść dużo owoców i warzyw, pić wodę, które produkty są zdrowe i potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a które można spożywać tylko czasami. Z warzyw i owoców przyniesionych przez dzieci powstały bardzo ładne dekoracje. W grupach dzieci wykonały piramidę zdrowego odżywiania, słuchały znanego wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, śpiewały piosenkę, układały swój codzienny jadłospis, korzystały z różnych układanek na tablicy multimedialnej.

       

      Urszula Borek

     • Szkoła pamięta...

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, pt. „Szkoła pamięta”. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie uczniów do upamiętniania ważnych rocznic i wydarzeń historycznych oraz zwrócenie uwagi na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter multimedialny.

      Do inicjatywy zaangażowali się uczniowie klasy I, III oraz VI naszej szkoły. Uczniowie klasy I przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych oraz zaprezentowali wiersze patriotyczne. Klasa III przypomniała nam o lokalnych miejscach pamięci a klasa VI opisała pięknie swoje pamiątki rodzinne.

      Urszula Borek i Laura Morka