• PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE I „MY I POGODA – PEŁNA ZGODA”

     • Pogoda to coś, co jest zawsze.

      To od niej zależy, jak się ubieramy.

      Od niej zależy też bardzo często jakie mamy samopoczucie i co będziemy robić

      danego dnia.

       

      W styczniu uczniowie klasy I realizowali projekt edukacyjny „My i pogoda – pełna zgoda”. W tym projekcie dzieci poznawały zjawiska przyrodnicze, aby były świadome, co i dlaczego dzieje się wokół nich w świecie przyrody oraz jaki to ma wpływ na ich codzienne życie. Wykonały prace plastyczne przedstawiające 4 pory roku - ubierały sylwety dzieci stosownie do pogody w danej porze roku, rozwiązywały quizy, krzyżówki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, obejrzały film z prognozą pogody, omawiały obrazki przedstawiające elementy charakterystyczne dla poszczególnych pór roku, wykonały pracę plastyczno-techniczną – Wiatraczek, sprawdzały swoją wiedzę w kartach pracy, obserwowały pogodę na dworze. Były to zajęcia pełne wspólnego doświadczania i zadań zespołowych, podczas których dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię, pracowały w grupach i prezentowały swoje wypowiedzi na forum.

       

      Wychowawczyni

      Urszula Borek

     • KONKURS TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE III

     • Dnia 2 lutego 2021r. odbył się Konkurs Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie uczęszczający do klasy III. Przy ocenie prac konkursowych komisja brała pod uwagę dwa kryteria- bezbłędność oraz szybkość rozwiązania.

      Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Kinga Kubiak, wśród chłopców- Tymon Sosnowski.

      Bardzo dobrze w konkursie wypadli Julia Chłopek i Wojciech Siwiec.

      GRATULUJEMY!

     • KONKURS W KLASIE I „PIĘKNIE CZYTAM”

     • Dnia 08 lutego 2021r. w klasie I odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie. Konkurs przebiegał pod hasłem ,,PIĘKNIE CZYTAM”, którego głównym założeniem było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów oraz prezentacja własnych zainteresowań. Uczniowie czytali fragment wybranej przez siebie bajki, baśni czy opowiadania. Każde wystąpienie nagradzane było brawami przez kolegów i koleżanki z klasy I, jak również przez dzieci z Małego Przedszkola oraz uczniów kl. 0-3, którzy połączyli się online z uczestnikami konkursu. Pierwszoklasiści w trakcie czytania oceniani byli za: modulowanie i intonację głosu oraz poprawność i tempo czytania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

       

      Wyniki konkursu prezentują się następująco:

      I miejsce – Kalina Krakowiak i Filip Bucki

      II miejsce – Michał Łepecki

      wyróżnienie otrzymały: Emila Chłopek i Julia Szczygielska

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za zaangażowanie i piękną prezentację, a rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

       

       

      Wychowawczyni

      Urszula Borek

     • Uwaga konkurs!!!

     • O finansach, ekonomii i przedsiębiorczości można opowiedzieć na różne sposoby, także artystycznie. Zapraszamy uczniów klas podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Z kredką i pędzlem w świecie finansów”, realizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości w ramach 5-lecia Programu Bankowcy dla Edukacji.

      Dowolna technika i różnorodność tematyczna (edukacja finansowa, cyberbezpieczeństwo, edukacja online, oszczędzanie, inwestowanie, zarządzanie budżetem, przedsiębiorczość) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (tablety, słuchawki i głośniki bezprzewodowe) to wyróżniki konkursu. Laureatami zostaną autorzy trzech najlepszych prac w każdej z trzech grup wiekowych: klasy I-IV, klasy V-VIII oraz uczniowie klas szkół ponadpodstawowych.

      Prace konkursowe w formie skanów lub zdjęć w dobrej jakości wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać na adres bde@wib.org.pl do dnia 26.02.2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 12 marca 2021 r. Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się na stronie bde.wib.org.pl/KonkursPlastyczny.

      Zapraszamy do udziału i życzymy artystycznych i finansowych inspiracji!

      Formularz_zgloszeniowy.doc

     • Razem na Święta

     • „Razem na Święta” to akcja MEN, w której już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Daszewie wzięli udział. Zachęceni do niesienia pomocy innym, podejmowali działania realizowane w okresie przedświątecznym, kiedy to szczególnie wiele osób czekało na pomoc i wsparcie. Zależało nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      Ze względu na stan epidemii realizowane działania miały odmienny niż ubiegłymi laty charakter.

      Uczniowie wykonali mnóstwo ozdób świątecznych, kartek z życzeniami świątecznymi i przekazali je sąsiadom, znajomym. Niektórzy samodzielnie przygotowali słodkie upominki i obdarowali nimi sąsiadów i osoby z najbliżej okolicy.

      Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji składamy serdeczne podziękowania.

       

      Organizator

      Bogumiła Piwowarczyk

     • UCZNIOWIE KLASY II W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

     • 08 lutego 2021r. szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy drugiej.

      Dzieci podczas lekcji bibliotecznej dowiedziały się, że należy dbać i szanować książki.

      Później przyszła kolej na rozmowę na temat pracy bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki. Uczniowie wysłuchali również fragmentów znanych im bajek oraz wykazali się umiejętnością układania PUZZLI.

      Na pamiątkę uczestnictwa każdy otrzymał zakładkę.

     • Za górami, za bajkami

     • Czy Państwa dzieci uważają czytanie za nudne i przestarzałe? Chcemy pokazać im, że to nieprawda. Tworzymy projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Nagrywamy filmiki z czytaniem fragmentów wyjątkowych, dziecięcych powieści i mało znanych baśni. Publikujemy je na naszym Youtubie i Facebooku. Chcemy też rozbudzić kreatywność Waszych pociech i łączyć lekturę książki z rysowaniem. Przeprowadzamy konkursy plastyczne z nagrodami, które dotyczą tekstów z naszych filmów. Serdecznie zapraszamy na nasze profile na mediach społecznościowych, do których adresy załączamy poniżej. Nie możemy się doczekać spotkania za górami, za bajkami z uczniami!

      Youtube:

      https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

      Facebook:

      https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314