• Dzień Języków Obcych

• 9 maja 2023r. obchodziliśmy hucznie Dzień Języków Obcych połączony z Dniem Europy. Obchody odbyły się osobno w klasach 1-3 i 4-8. Wszyscy uczniowie prezentowali swoje umiejętności językowe w najróżniejszy sposób. Były prezentacje, dialogi, scenki, piosenki i tańce....Reasumując wszyscy bawiliśmy się świetnie.

• SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

•     28 kwietnia 2023r. w szkole świętowaliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Członkowie koła historycznego oraz uczniowie klasy 8 i 3 zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, którym uczcili Święto Konstytucji 3 Maja. W formie uczniowskiego sejmiku przypomnieli ważne daty w historii naszego kraju. Nie byłoby tego święta, gdyby nie król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy oraz Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki i Stanisław Staszic. Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791r. uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja. Mimo, że obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej. Uczniowie podkreślili również znaczenie takich słów, jak: wolność, naród, ojczyzna. Całość wzbogacili pięknymi, wzruszającymi wierszami i piosenkami.

Po uroczystym apelu odbył się szkolny konkurs historyczny dla uczniów klas  4-8 "Czy znasz symbole narodowe?"

Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.