• UCZNIOWIE KLASY II W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

     • 08 lutego 2021r. szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy drugiej.

      Dzieci podczas lekcji bibliotecznej dowiedziały się, że należy dbać i szanować książki.

      Później przyszła kolej na rozmowę na temat pracy bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki. Uczniowie wysłuchali również fragmentów znanych im bajek oraz wykazali się umiejętnością układania PUZZLI.

      Na pamiątkę uczestnictwa każdy otrzymał zakładkę.

     • Za górami, za bajkami

     • Czy Państwa dzieci uważają czytanie za nudne i przestarzałe? Chcemy pokazać im, że to nieprawda. Tworzymy projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Nagrywamy filmiki z czytaniem fragmentów wyjątkowych, dziecięcych powieści i mało znanych baśni. Publikujemy je na naszym Youtubie i Facebooku. Chcemy też rozbudzić kreatywność Waszych pociech i łączyć lekturę książki z rysowaniem. Przeprowadzamy konkursy plastyczne z nagrodami, które dotyczą tekstów z naszych filmów. Serdecznie zapraszamy na nasze profile na mediach społecznościowych, do których adresy załączamy poniżej. Nie możemy się doczekać spotkania za górami, za bajkami z uczniami!

      Youtube:

      https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

      Facebook:

      https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314

       

     • WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

     • Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

      Społeczność Szkoły Podstawowej w Daszewie

     • Szkolny konkurs kolęd

     • W dniu 22 grudnia odbyło się roztrzygnięcie szkolnego konkursu kolęd, zorganizowanego w formie online. Licznie nadesłane nagrania uczniów zostały obejrzane przez jury oraz zgromadzoną w szkole niewielką publiczność. Przyjemnie było wysłuchać wszystkich pięknie wykonanych utworów, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Jury zdecydowało się jednak wyróżnić kilka występów w 3 kategoriach wiekowych:

      Kategoria I (Małe Przedszkole i klasa „0”):

      I miejsce - Michalina Strzałkowska;

      Wyróżnienie - Maja Bielińska

      Kategoria II (kl. 1-3):

      I miejsce - Zuzanna Podlasińska i Kalina Żuber;

      Wyróżnienie - Marcel Strzałkowski, Zuzanna Żuber

      Kategoria III (kl. 4-7):

      I miejsce – Kinga Kubiak i Kacper Kubiak

      Wyróżnienie – Roksana Wiśniewska, Oliwia Mierkiewicz

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

      Opiekunowie Samorządu Szkolnego

     • Szkolny konkurs kolęd

     • Szanowni Państwo! We wtorek 22.12.2020r. o godzinie 9:00 na platformie Microsoft Teams (kanał- pedagog szkolny) odbędzie się szkolny konkurs kolęd. Serdecznie Państwa zapraszamy! W tym dniu zajęcia lekcyjne odbywać się będą w chmurze.

     • Projekt pt. "Edukacja zdalna nie musi być trudna"

     • W ramach polsko – niemieckiego projektu pt. „„Edukacja zdalna nie musi być trudna ani nudna – polsko- niemieckie warsztaty edukacyjne / Fernbildung muss weder schwierig noch langweilig sein - polnisch-deutsche Bildungswerkstätteuczniowie starszych klas naszej szkoły wykonali graficzne kartki świąteczne z życzeniami po niemiecku. Wybrane kartki zostały wysłane do władz niemieckich gmin partnerskich Karlina, czyli Wolgast i Dargun.

     • Bożonarodzeniowy dar serca

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nasza szkoła włącza się już po raz trzeci do akcji “Razem na Święta”. W tym roku będzie to aktywność w nieco innej formie.

      Razem na Święta” 2020

       

      https://dokumenty.men.gov.pl/d4bec4b8-05f8-4cad-a1ec-a691b6b13872/razemnaswietagrafika.png

       

      Przypominamy, że „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Wiele jest w naszym otoczeniu osób samotnych, osób będących w trudnej sytuacji, czekających na pomoc i wsparcie w formie choćby dobrego słowa, życzliwego gestu. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

       

      W ramach akcji „Razem na Święta” proponujemy uczniom następujące działania:

      • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

      • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

      W ramach wykonania zadania, wybierz i zrealizuj dowolną formę wsparcia (kartka świąteczna, ozdoba świąteczna; prześlij do mnie i swojego wychowawcy mailem zdjęcie, na którym będziesz Ty i twoja praca.

      Obdaruj wybraną osobę, sprawiając jej tym samym radość!

       

      Każdy może zostać Świętym Mikołajem ;) !

      Zachęcam do udziału w akcji - Bogumiła Piwowarczyk

     • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek w formie online

     • Pomimo pandemii chcielibyśmy kontynuować coroczną tradycję śpiewania kolęd w naszej szkole. Dlatego Samorząd Szkolny i Mały Samorząd zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie kolęd i pastorałek w wersji online.Wybierz ulubioną kolędę, zaśpiewaj maksymalnie 2 zwrotki i nagraj krótki filmik. Otrzymasz dodatkowe punkty za wersję karaoke i świąteczną scenografię. Filmiki prosimy przesyłać do swoich wychowawców do 18 grudnia. Jeszcze przed świętami odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu w kategoriach wiekowych.

      Agnieszka Różańska – Kasprzak i Laura Morka

     • Kreatywne przedszkole

     • Kolejne zadanie w konkursie „Kreatywne Przedszkole – twórczy maluch” polegało na poznawaniu, przeżywaniu oraz kreowaniu kultury regionalnej i narodowej ( kształtowanie kompetencji świadomości i ekspresji kulturalnej). Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów -dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i teatralne do piosenki Zozi pt. „Co to jest niepodległość”.

      Agnieszka Różańska-Kasprzak

     • Szkoła do hymnu

     • Dnia 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji pt. „Szkoła do hymnu”. Reprezentacje klas oraz chętni uczniowie i nauczyciele o godz. 11.11 zaśpiewali w formie on-line „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcieliśmy włączyć się wraz z innymi społecznościami szkolnymi we wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Informacja z Zakładu Oświaty

     • ZAKŁAD OŚWIATY W KARLINIE INFORMUJE, ŻE OD 09.11.2020 r. od godz. 9.00 BĘDĄ WYDAWANE BONY TOWAROWE Z TYTUŁU PRZYZNANEGO STYPENIUM  SOCJALNEGO (SZKOLNEGO).

     • PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE I „ZDROWO JEMY I ROŚNIEMY”

     • Zdrowie odżywianie na wesoło:

      Dobry nastrój, śmieszne minki - to zasługa witaminki!”

      By żyć długo, kolorowo trzeba się odżywiać zdrowo!”

      Raz marchewka, raz buraczek i codziennie nowy smaczek!”

      W ramach realizacji projektu zorganizowaliśmy „Owocowy i warzywny dzień w klasie”. Na początku dzieci dowiedziały się (utrwaliły wiadomości), co to jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz co należy wybrać, aby przygotować zdrowy i różnorodny posiłek. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, dlaczego należy jeść dużo owoców i warzyw, pić wodę, które produkty są zdrowe i potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a które można spożywać tylko czasami. Z warzyw i owoców przyniesionych przez dzieci powstały bardzo ładne dekoracje. W grupach dzieci wykonały piramidę zdrowego odżywiania, słuchały znanego wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, śpiewały piosenkę, układały swój codzienny jadłospis, korzystały z różnych układanek na tablicy multimedialnej.

       

      Urszula Borek

     • Szkoła pamięta...

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, pt. „Szkoła pamięta”. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie uczniów do upamiętniania ważnych rocznic i wydarzeń historycznych oraz zwrócenie uwagi na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter multimedialny.

      Do inicjatywy zaangażowali się uczniowie klasy I, III oraz VI naszej szkoły. Uczniowie klasy I przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych oraz zaprezentowali wiersze patriotyczne. Klasa III przypomniała nam o lokalnych miejscach pamięci a klasa VI opisała pięknie swoje pamiątki rodzinne.

      Urszula Borek i Laura Morka

     • Zabawa w teatr

     • Uczniowie klas II i III podczas zajęć świetlicowych wspólne ćwiczą przed wystawieniem "Rzepki" na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Przygotują scenografię i kostiumy. Następnie nagrają filmik z przedstawienia, który zaprezentują rodzicom.

     • Kreatywne programowanie

     • Od października 2020r. klasa „0” bierze udział w konkursie „Kreatywne przedszkole – twórczy maluch” Celem konkursu jest kształtowanie kompetencji kluczowych dzieci w wieku przedszkolnym, ukazanie ich roli i znaczenia w procesie uczenia się przez całe życie oraz przygotowania dzieci do życia społecznego i funkcjonowania w dorosłym życiu. Kształtowanie kompetencji w placówce przedszkolnej z jednej strony ma na celu wyposażenie dziecka w odpowiednią wiedzę, a z drugiej – dostarczenie okazji, które pozwolą wyrobić w nim odpowiednie nawyki i zdobyć umiejętności praktyczne, a także przez działanie umożliwią kształtowanie odpowiednich postaw. Pierwszym zadanie wykonane!!! Nauka programowania w przedszkolu – kształtowanie kompetencji informatycznych.

     • Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej w sprawie organizacji nauczania zdalnego

     • Informuję, że od dnia 26 października klasy IV - VIII przechodzą na nauczanie zdalne. Uczniowie pracują zgodnie z tygodniowym planem zajęć, komunikując się z nauczycielami za pomocą dziennika elektronicznego i platformy Microsoft Teams. Szczegółowe zasady organizacji nauczania zdalnego zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce nauczanie online w dniu 12 października 2020r. Wszyscy nauczyciele pracują w szkole.

      W sprawie udostępniania sprzętu elektronicznego przez szkołę, proszę o kontakt z wychowawcami klas.

      Oddziały przedszkolne i klasy I - III uczęszczają do szkoły zgodnie z planem.

      Godziny dowozów od 26.10.2020 dla oddziałów przedszkolnych i klas I - III

      7:55 Karlino

      8:00 Brzeźno

      8:05 Syrkowice

      8:10 Mierzyn

      8:15 Ubysławice

      8:25 SP Daszewo

      Odwóz o godz. 13.05.

       

      Joanna Łukaszewicz

     • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej

     • 27 października w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta jest oficjalnym przyjęciem pierwszaków do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić podczas czytania. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani dyrektor dokonała pasowania. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę oraz długopis.

     • Janie, koduj! Code Week 2020

     • Język polski i kodowanie? Niemożliwe! A jednak! Wraz z klasą ósmą postanowiłam udowodnić, że takie połączenia nie tylko się zdarzają, ale również mogą dostarczyć mnóstwa ciekawych wrażeń. Umiejętność kodowania i programowania jest niezwykle pożądana w świecie XXI wieku. Postanowiłam więc zakodować uczniom temat lekcji. Każdy ósmoklasista i ósmoklasistka otrzymał swój własny nieuzupełniony kod QR wraz z pytaniami typu PRAWDA/FAŁSZ. Pytania dotyczyły wiadomości i umiejętności z języka polskiego, w tym uwzględniały ostatnio omawianą lekturę – „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

      Następnie uczniowie musieli zamalować ponumerowane pola według kodu, który opracowali sami (PRAWDA – pole musiało zostać zamalowane; FAŁSZ – kratka powinna pozostać biała). Po ukończeniu pracy z pytaniami oraz z zamalowywaniem odpowiednich pól nadeszła… „chwila prawdy”. Uczniowie powinni zeskanować uzyskane przez siebie kody specjalnym czytnikiem kodów QR (osobna aplikacja w smartfonie lub czytnik wbudowany w aparat telefonu) i tym sposobem odkodować temat lekcji. Niemal wszystkim udało się to przy pierwszym podejściu, a ci, którym się to nie udało, nie poddawali się i próbowali swoich sił ponownie. Okazało się, że lekcja języka polskiego skoncentruje się wokół sylwetki Jana Kochanowskiego. Każdy uczeń, który poprawnie odczytał temat na koniec otrzymał krzyżówkę – nietypową, bo bez pytań, za to z wypełnionymi hasłami.

      Lekcję uważam za naprawdę udaną i myślę, że ósmoklasiści również bawili się całkiem nieźle.

      Renata Jaguścik-Rudnicka