• WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

• Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

Społeczność Szkoły Podstawowej w Daszewie

• Szkolny konkurs kolęd

• W dniu 22 grudnia odbyło się roztrzygnięcie szkolnego konkursu kolęd, zorganizowanego w formie online. Licznie nadesłane nagrania uczniów zostały obejrzane przez jury oraz zgromadzoną w szkole niewielką publiczność. Przyjemnie było wysłuchać wszystkich pięknie wykonanych utworów, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Jury zdecydowało się jednak wyróżnić kilka występów w 3 kategoriach wiekowych:

Kategoria I (Małe Przedszkole i klasa „0”):

I miejsce - Michalina Strzałkowska;

Wyróżnienie - Maja Bielińska

Kategoria II (kl. 1-3):

I miejsce - Zuzanna Podlasińska i Kalina Żuber;

Wyróżnienie - Marcel Strzałkowski, Zuzanna Żuber

Kategoria III (kl. 4-7):

I miejsce – Kinga Kubiak i Kacper Kubiak

Wyróżnienie – Roksana Wiśniewska, Oliwia Mierkiewicz

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Opiekunowie Samorządu Szkolnego

• Szkolny konkurs kolęd

• Szanowni Państwo! We wtorek 22.12.2020r. o godzinie 9:00 na platformie Microsoft Teams (kanał- pedagog szkolny) odbędzie się szkolny konkurs kolęd. Serdecznie Państwa zapraszamy! W tym dniu zajęcia lekcyjne odbywać się będą w chmurze.

• Projekt pt. "Edukacja zdalna nie musi być trudna"

• W ramach polsko – niemieckiego projektu pt. „„Edukacja zdalna nie musi być trudna ani nudna – polsko- niemieckie warsztaty edukacyjne / Fernbildung muss weder schwierig noch langweilig sein - polnisch-deutsche Bildungswerkstätteuczniowie starszych klas naszej szkoły wykonali graficzne kartki świąteczne z życzeniami po niemiecku. Wybrane kartki zostały wysłane do władz niemieckich gmin partnerskich Karlina, czyli Wolgast i Dargun.

• Bożonarodzeniowy dar serca

• Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nasza szkoła włącza się już po raz trzeci do akcji “Razem na Święta”. W tym roku będzie to aktywność w nieco innej formie.

Razem na Święta” 2020

Przypominamy, że „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Wiele jest w naszym otoczeniu osób samotnych, osób będących w trudnej sytuacji, czekających na pomoc i wsparcie w formie choćby dobrego słowa, życzliwego gestu. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

W ramach akcji „Razem na Święta” proponujemy uczniom następujące działania:

• wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

• przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

W ramach wykonania zadania, wybierz i zrealizuj dowolną formę wsparcia (kartka świąteczna, ozdoba świąteczna; prześlij do mnie i swojego wychowawcy mailem zdjęcie, na którym będziesz Ty i twoja praca.

Obdaruj wybraną osobę, sprawiając jej tym samym radość!

Każdy może zostać Świętym Mikołajem ;) !

Zachęcam do udziału w akcji - Bogumiła Piwowarczyk

• Szkolny konkurs kolęd i pastorałek w formie online

• Pomimo pandemii chcielibyśmy kontynuować coroczną tradycję śpiewania kolęd w naszej szkole. Dlatego Samorząd Szkolny i Mały Samorząd zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie kolęd i pastorałek w wersji online.Wybierz ulubioną kolędę, zaśpiewaj maksymalnie 2 zwrotki i nagraj krótki filmik. Otrzymasz dodatkowe punkty za wersję karaoke i świąteczną scenografię. Filmiki prosimy przesyłać do swoich wychowawców do 18 grudnia. Jeszcze przed świętami odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu w kategoriach wiekowych.

Agnieszka Różańska – Kasprzak i Laura Morka