• SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• „SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA” „Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej    gmatwaninie    myśli, uczuć i zdarzeń. One    nauczą    Was szanować    człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka” .

Maksym Gorki

9 marca 2023r.  odbył się Szkolny  Konkurs Pięknego Czytania. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania, propagowanie czytelnictwa, rozwijanie twórczych talentów. Uczniowie klasy II i III mieli za  zadanie    pięknie    przeczytać  tekst z książki znajdującej się w zbiorach bibliotecznych.

W zmaganiach konkursowych  brało udział  13 uczestników. Ocenie  podlegały:   wymowa, płynność, akcent i  intonacja oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce Lena Dworak z kl. 2

I miejsce  Filip Bucki z kl. 3

II miejsce  Maja Bielińska z kl. 2

II miejsce Jan Cheba  z kl. 3

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy również nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Różańska - Kasprzak

• Działania ekologiczne w naszej szkole

• Szanowni Państwo! Nasza szkoła bierze udział w konkursie w którym do wygrania jest Pracownia Ekologiczna. Jednym z zadań konkursowych jest rozpowszechnienie filmiku edukacyjnego do którego link znajduje się poniżej. Filmik przygotowali nasi uczniowie wraz z nauczycielami. Bardzo prosimy o obejrzenie oraz udostępnienie wśród swoich znajomych. Dziękujemy.

• SZKOLNY KONKURS DLA KLASY II i III „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

• W dniach 7.03.2023r. oraz 14.03.2023r. w naszej szkole odbył się dwuetapowy konkurs tabliczki mnożenia dla uczniów klasy drugiej i trzeciej.

Celem konkursu było   rozbudzenie    wśród   uczniów    zainteresowania    matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej.

W I etapie konkursu wzięli udział wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie klasy 2 i 3.

Najlepsi i najszybsi uczniowie przeszli do II etapu.

W II etapie podczas zmagań, mimo podwyższonego stopnia trudności, dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do konkursu.

Oto najlepsi wśród najlepszych:

Lena Dworak kl. 2 – MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

Wiktoria Święcicka – kl. 3 MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

Wicemistrzami  tabliczki mnożenia zostali:

kl. 2 - Sebastian Seroka, Amelia Wicik

kl. 3 - Kalina Krakowiak, Emila Chłopek, Milena Siwiec, Michał Łepecki i Filip Bucki.

W konkursie  wzięły udział  również: Maja Bielińska, Wiktoria Kraczkowska z kl. 2 oraz Julia Szczygielska i Laura Kozłowska z kl. 3.

Zwyciężczynie  finału otrzymały nagrodę główną oraz tytuł „Mistrz tabliczki mnożenia”. Nagrodzono także uczestników, którzy zostali wicemistrzami oraz pozostałych uczestników konkursu.

Agnieszka Różańska – Kasprzak

• Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

•                                                                                  (…) Pytam, dlaczego Was wyklęto?

Dlaczego za wrogów wzięto?

Prawda z kłamstwem wygrała

Choć wiele lat na to czekała (…)

Bolesław Mencel

1 marca odbył się w naszej szkole apel z okazji przypadającego w tym dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 – 1963. Żołnierze Wyklęci, zwani często Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Członkowie koła historycznego oraz uczniowie klasy 8 w swoim programie artystycznym przybliżyli nam,  kim są Żołnierze Wyklęci – mówili o tym, za co walczyli i umierali, jakie idee im towarzyszyły, a także czemu zostali wyklęci. Przedstawili losy żołnierzy, którzy nie pogodzili się z narzuconym przez sowietów reżimem komunistycznym i podjęli dalszą walkę po zakończeniu II wojny światowej. Przypomnieli, kiedy ustanowiono poświęcone im święto. W dekorację sali zaangażowali się  również uczniowie klasy trzeciej.