Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych!
SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
„SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA” „Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka” .
Maksym Gorki
9 marca 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Głównym celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania, propagowanie czytelnictwa, rozwijanie twórczych talentów. Uczniowie klasy II i III mieli za zadanie pięknie przeczytać tekst z książki znajdującej się w zbiorach bibliotecznych.
W zmaganiach konkursowych brało udział 13 uczestników. Ocenie podlegały: wymowa, płynność, akcent i intonacja oraz ogólne wrażenie estetyczne.
Jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce Lena Dworak z kl. 2
I miejsce Filip Bucki z kl. 3
II miejsce Maja Bielińska z kl. 2
II miejsce Jan Cheba z kl. 3
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy również nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Urszula Borek
Agnieszka Różańska - Kasprzak
Działania ekologiczne w naszej szkole
Szanowni Państwo! Nasza szkoła bierze udział w konkursie w którym do wygrania jest Pracownia Ekologiczna. Jednym z zadań konkursowych jest rozpowszechnienie filmiku edukacyjnego do którego link znajduje się poniżej. Filmik przygotowali nasi uczniowie wraz z nauczycielami. Bardzo prosimy o obejrzenie oraz udostępnienie wśród swoich znajomych. Dziękujemy.
SZKOLNY KONKURS DLA KLASY II i III „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”
W dniach 7.03.2023r. oraz 14.03.2023r. w naszej szkole odbył się dwuetapowy konkurs tabliczki mnożenia dla uczniów klasy drugiej i trzeciej.
Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia. Opanowanie tabliczki mnożenia zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej.
W I etapie konkursu wzięli udział wszyscy obecni tego dnia w szkole uczniowie klasy 2 i 3.
Najlepsi i najszybsi uczniowie przeszli do II etapu.
W II etapie podczas zmagań, mimo podwyższonego stopnia trudności, dało się zaobserwować bardzo wyrównany poziom wśród uczestników, co świadczy o wcześniejszym ćwiczeniu i przygotowywaniu się do konkursu.
Oto najlepsi wśród najlepszych:
Lena Dworak kl. 2 – MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Wiktoria Święcicka – kl. 3 MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Wicemistrzami tabliczki mnożenia zostali:
kl. 2 - Sebastian Seroka, Amelia Wicik
kl. 3 - Kalina Krakowiak, Emila Chłopek, Milena Siwiec, Michał Łepecki i Filip Bucki.
W konkursie wzięły udział również: Maja Bielińska, Wiktoria Kraczkowska z kl. 2 oraz Julia Szczygielska i Laura Kozłowska z kl. 3.
Zwyciężczynie finału otrzymały nagrodę główną oraz tytuł „Mistrz tabliczki mnożenia”. Nagrodzono także uczestników, którzy zostali wicemistrzami oraz pozostałych uczestników konkursu.
Agnieszka Różańska – Kasprzak
Urszula Borek
Apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
(…) Pytam, dlaczego Was wyklęto?
Dlaczego za wrogów wzięto?
Prawda z kłamstwem wygrała
Choć wiele lat na to czekała (…)
Bolesław Mencel
1 marca odbył się w naszej szkole apel z okazji przypadającego w tym dniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 – 1963. Żołnierze Wyklęci, zwani często Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.
Członkowie koła historycznego oraz uczniowie klasy 8 w swoim programie artystycznym przybliżyli nam, kim są Żołnierze Wyklęci – mówili o tym, za co walczyli i umierali, jakie idee im towarzyszyły, a także czemu zostali wyklęci. Przedstawili losy żołnierzy, którzy nie pogodzili się z narzuconym przez sowietów reżimem komunistycznym i podjęli dalszą walkę po zakończeniu II wojny światowej. Przypomnieli, kiedy ustanowiono poświęcone im święto. W dekorację sali zaangażowali się również uczniowie klasy trzeciej.
Urszula Borek
Aktualności