• LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA UCZNIÓW KLASY I

     • 25 stycznia 2021r. uczniowie klasy pierwszej odwiedzili szkolną bibliotekę, by podczas lekcji bibliotecznej poznać jej działanie i zasady w niej obowiązujące. Podczas spędzonej wśród książek godziny lekcyjnej, dzieci dowiedziały się między innymi, jak dbać o książki i jakich zasad przestrzegać podczas korzystania z wypożyczalni i pobytu w bibliotece. Uczniowie zostali także zapoznani z ustawieniem książek na bibliotecznych półkach, by podczas samodzielnej wizyty mogli szybko odnaleźć książeczki dla nich najlepsze, pomagające w nauce czytania i rozwijaniu zainteresowań. Wszyscy młodzi czytelnicy byli bardzo aktywni, chętnie dzielili się swoją wiedzą o bibliotece i zadawali pytania. Pod koniec zajęć znalazł się także czas na wypożyczenie książek, a wszyscy jej uczestnicy otrzymali w prezencie zakładki.

       

      Wychowawczyni

      Urszula Borek

     • Uwaga konkurs!!!

     • O finansach, ekonomii i przedsiębiorczości można opowiedzieć na różne sposoby, także artystycznie. Zapraszamy uczniów klas podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Z kredką i pędzlem w świecie finansów”, realizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości w ramach 5-lecia Programu Bankowcy dla Edukacji.

      Dowolna technika i różnorodność tematyczna (edukacja finansowa, cyberbezpieczeństwo, edukacja online, oszczędzanie, inwestowanie, zarządzanie budżetem, przedsiębiorczość) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (tablety, słuchawki i głośniki bezprzewodowe) to wyróżniki konkursu. Laureatami zostaną autorzy trzech najlepszych prac w każdej z trzech grup wiekowych: klasy I-IV, klasy V-VIII oraz uczniowie klas szkół ponadpodstawowych.

      Prace konkursowe w formie skanów lub zdjęć w dobrej jakości wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać na adres bde@wib.org.pl do dnia 26.02.2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 12 marca 2021 r. Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się na stronie bde.wib.org.pl/KonkursPlastyczny.

      Zapraszamy do udziału i życzymy artystycznych i finansowych inspiracji!

      Formularz_zgloszeniowy.doc

     • Lepienie bałwana

     • 27 stycznia maluchy zorganizowały wielkie lepienie bałwana. Ile było radości? Ile białego szaleństwa? Ten tylko wie, kto tam był i w zabawie uczestniczył.

     • Razem na Święta

     • „Razem na Święta” to akcja MEN, w której już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Daszewie wzięli udział. Zachęceni do niesienia pomocy innym, podejmowali działania realizowane w okresie przedświątecznym, kiedy to szczególnie wiele osób czekało na pomoc i wsparcie. Zależało nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      Ze względu na stan epidemii realizowane działania miały odmienny niż ubiegłymi laty charakter.

      Uczniowie wykonali mnóstwo ozdób świątecznych, kartek z życzeniami świątecznymi i przekazali je sąsiadom, znajomym. Niektórzy samodzielnie przygotowali słodkie upominki i obdarowali nimi sąsiadów i osoby z najbliżej okolicy.

      Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji składamy serdeczne podziękowania.

       

      Organizator

      Bogumiła Piwowarczyk

     • Deklaracja dostępności strony internetowej

     • Szkoła Podstawowa w Daszewie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie     z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://sp-daszewo.pl

      Data publikacji strony internetowej: 13.12.2018

      Data ostatniej istotnej aktualizacji: 02.11.2020

      STATUS DOSTĘPNOŚCI DEKLRACJI

      Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej strony internetowej i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

      Strona posiada:

      • Nawigację klawiaturą
      • Zwiększenie wielkości tekstu
      • Zmniejszenie wielkości tekstu

      Strona nie posiada:

      • Skiplinków
      • Alternetywnych opisów zdjęć i grafik
      • Blokady animacji
      • Kontrastu
      • Monochromatyczności
      • Zmiany czcionki
      • Zaznaczenia tytułów
      • Zaznaczenia linków
      • Podkreślenia linków

      Oświadczenie zostało sporządzone dnia: 03.11.2020

      Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

      Informacje zwrotne i dane kontaktowe

      W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Michał Kuzmierski, m.kuzmierski@sp-daszewo.pl

      Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 94 311 74 50, wysyłając list na adres Szkoła Podstawowa w Daszewie, Daszewo 56, 78-230 Karlino, bądź wypełniając formularz kontaktowy na stronie https://sp-daszewo.pl/kontakt/

      Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

      Deklaracja_dostepnosci_SP_Daszewo.docx

     • UCZNIOWIE KLASY II W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

     • 08 lutego 2021r. szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy drugiej.

      Dzieci podczas lekcji bibliotecznej dowiedziały się, że należy dbać i szanować książki.

      Później przyszła kolej na rozmowę na temat pracy bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki. Uczniowie wysłuchali również fragmentów znanych im bajek oraz wykazali się umiejętnością układania PUZZLI.

      Na pamiątkę uczestnictwa każdy otrzymał zakładkę.

     • Za górami, za bajkami

     • Czy Państwa dzieci uważają czytanie za nudne i przestarzałe? Chcemy pokazać im, że to nieprawda. Tworzymy projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Nagrywamy filmiki z czytaniem fragmentów wyjątkowych, dziecięcych powieści i mało znanych baśni. Publikujemy je na naszym Youtubie i Facebooku. Chcemy też rozbudzić kreatywność Waszych pociech i łączyć lekturę książki z rysowaniem. Przeprowadzamy konkursy plastyczne z nagrodami, które dotyczą tekstów z naszych filmów. Serdecznie zapraszamy na nasze profile na mediach społecznościowych, do których adresy załączamy poniżej. Nie możemy się doczekać spotkania za górami, za bajkami z uczniami!

      Youtube:

      https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

      Facebook:

      https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314

       

     • WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

     • Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

      Społeczność Szkoły Podstawowej w Daszewie

     • Szkolny konkurs kolęd

     • W dniu 22 grudnia odbyło się roztrzygnięcie szkolnego konkursu kolęd, zorganizowanego w formie online. Licznie nadesłane nagrania uczniów zostały obejrzane przez jury oraz zgromadzoną w szkole niewielką publiczność. Przyjemnie było wysłuchać wszystkich pięknie wykonanych utworów, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Jury zdecydowało się jednak wyróżnić kilka występów w 3 kategoriach wiekowych:

      Kategoria I (Małe Przedszkole i klasa „0”):

      I miejsce - Michalina Strzałkowska;

      Wyróżnienie - Maja Bielińska

      Kategoria II (kl. 1-3):

      I miejsce - Zuzanna Podlasińska i Kalina Żuber;

      Wyróżnienie - Marcel Strzałkowski, Zuzanna Żuber

      Kategoria III (kl. 4-7):

      I miejsce – Kinga Kubiak i Kacper Kubiak

      Wyróżnienie – Roksana Wiśniewska, Oliwia Mierkiewicz

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

      Opiekunowie Samorządu Szkolnego

     • Szkolny konkurs kolęd

     • Szanowni Państwo! We wtorek 22.12.2020r. o godzinie 9:00 na platformie Microsoft Teams (kanał- pedagog szkolny) odbędzie się szkolny konkurs kolęd. Serdecznie Państwa zapraszamy! W tym dniu zajęcia lekcyjne odbywać się będą w chmurze.

     • Projekt pt. "Edukacja zdalna nie musi być trudna"

     • W ramach polsko – niemieckiego projektu pt. „„Edukacja zdalna nie musi być trudna ani nudna – polsko- niemieckie warsztaty edukacyjne / Fernbildung muss weder schwierig noch langweilig sein - polnisch-deutsche Bildungswerkstätteuczniowie starszych klas naszej szkoły wykonali graficzne kartki świąteczne z życzeniami po niemiecku. Wybrane kartki zostały wysłane do władz niemieckich gmin partnerskich Karlina, czyli Wolgast i Dargun.

     • Bożonarodzeniowy dar serca

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nasza szkoła włącza się już po raz trzeci do akcji “Razem na Święta”. W tym roku będzie to aktywność w nieco innej formie.

      Razem na Święta” 2020

       

      https://dokumenty.men.gov.pl/d4bec4b8-05f8-4cad-a1ec-a691b6b13872/razemnaswietagrafika.png

       

      Przypominamy, że „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Wiele jest w naszym otoczeniu osób samotnych, osób będących w trudnej sytuacji, czekających na pomoc i wsparcie w formie choćby dobrego słowa, życzliwego gestu. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

       

      W ramach akcji „Razem na Święta” proponujemy uczniom następujące działania:

      • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

      • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

      W ramach wykonania zadania, wybierz i zrealizuj dowolną formę wsparcia (kartka świąteczna, ozdoba świąteczna; prześlij do mnie i swojego wychowawcy mailem zdjęcie, na którym będziesz Ty i twoja praca.

      Obdaruj wybraną osobę, sprawiając jej tym samym radość!

       

      Każdy może zostać Świętym Mikołajem ;) !

      Zachęcam do udziału w akcji - Bogumiła Piwowarczyk

     • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek w formie online

     • Pomimo pandemii chcielibyśmy kontynuować coroczną tradycję śpiewania kolęd w naszej szkole. Dlatego Samorząd Szkolny i Mały Samorząd zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie kolęd i pastorałek w wersji online.Wybierz ulubioną kolędę, zaśpiewaj maksymalnie 2 zwrotki i nagraj krótki filmik. Otrzymasz dodatkowe punkty za wersję karaoke i świąteczną scenografię. Filmiki prosimy przesyłać do swoich wychowawców do 18 grudnia. Jeszcze przed świętami odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu w kategoriach wiekowych.

      Agnieszka Różańska – Kasprzak i Laura Morka

     • Kreatywne przedszkole

     • Kolejne zadanie w konkursie „Kreatywne Przedszkole – twórczy maluch” polegało na poznawaniu, przeżywaniu oraz kreowaniu kultury regionalnej i narodowej ( kształtowanie kompetencji świadomości i ekspresji kulturalnej). Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów -dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i teatralne do piosenki Zozi pt. „Co to jest niepodległość”.

      Agnieszka Różańska-Kasprzak

     • Szkoła do hymnu

     • Dnia 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji pt. „Szkoła do hymnu”. Reprezentacje klas oraz chętni uczniowie i nauczyciele o godz. 11.11 zaśpiewali w formie on-line „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcieliśmy włączyć się wraz z innymi społecznościami szkolnymi we wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Informacja z Zakładu Oświaty

     • ZAKŁAD OŚWIATY W KARLINIE INFORMUJE, ŻE OD 09.11.2020 r. od godz. 9.00 BĘDĄ WYDAWANE BONY TOWAROWE Z TYTUŁU PRZYZNANEGO STYPENIUM  SOCJALNEGO (SZKOLNEGO).

     • PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE I „ZDROWO JEMY I ROŚNIEMY”

     • Zdrowie odżywianie na wesoło:

      Dobry nastrój, śmieszne minki - to zasługa witaminki!”

      By żyć długo, kolorowo trzeba się odżywiać zdrowo!”

      Raz marchewka, raz buraczek i codziennie nowy smaczek!”

      W ramach realizacji projektu zorganizowaliśmy „Owocowy i warzywny dzień w klasie”. Na początku dzieci dowiedziały się (utrwaliły wiadomości), co to jest Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz co należy wybrać, aby przygotować zdrowy i różnorodny posiłek. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, dlaczego należy jeść dużo owoców i warzyw, pić wodę, które produkty są zdrowe i potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a które można spożywać tylko czasami. Z warzyw i owoców przyniesionych przez dzieci powstały bardzo ładne dekoracje. W grupach dzieci wykonały piramidę zdrowego odżywiania, słuchały znanego wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, śpiewały piosenkę, układały swój codzienny jadłospis, korzystały z różnych układanek na tablicy multimedialnej.

       

      Urszula Borek

     • Szkoła pamięta...

     • Nasza szkoła wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, pt. „Szkoła pamięta”. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie uczniów do upamiętniania ważnych rocznic i wydarzeń historycznych oraz zwrócenie uwagi na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa działania realizowane w ramach akcji miały przede wszystkim charakter multimedialny.

      Do inicjatywy zaangażowali się uczniowie klasy I, III oraz VI naszej szkoły. Uczniowie klasy I przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych oraz zaprezentowali wiersze patriotyczne. Klasa III przypomniała nam o lokalnych miejscach pamięci a klasa VI opisała pięknie swoje pamiątki rodzinne.

      Urszula Borek i Laura Morka

     • Zabawa w teatr

     • Uczniowie klas II i III podczas zajęć świetlicowych wspólne ćwiczą przed wystawieniem "Rzepki" na podstawie wiersza Juliana Tuwima. Przygotują scenografię i kostiumy. Następnie nagrają filmik z przedstawienia, który zaprezentują rodzicom.