• "JESTEŚMY JUŻ STARSZAKAMI"”- PASOWANIE NA STARSZAKA

     • We wtorek, 20 października 2021 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Starszaka. Dzieci z zerówki przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób układy taneczne. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w stroje galowe, dekoracja w sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby w tym trudnym czasie ślubowanie przedszkolaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz taneczne. Publiczność składająca się z Rodziców, Bliskich Dzieci, Pani Dyrektor bacznie obserwowała występy małych artystów. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Starszaka, którego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Anna Plichta. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz podarunków od Rodziców i Pani Dyrektor. Tradycyjnie po uroczystości wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek. Te ważne chwile pozostaną na długo w pamięci małych Bohaterów dzisiejszej uroczystości.

      Małgorzata Myk

     • „GŁOŚNE CZYTANIE W KLASIE I W DOMU”

     • W związku z wprowadzonym w klasie II programem „Głośne czytanie w klasie i w domu” zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy II otrzymali specjalne karty, w których rodzic potwierdza czytanie wybranej książki przez swoje dziecko. Apelujemy również do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos książkę co najmniej przez 10 minut.

      Głośne czytanie rozwija wyobraźnię i bogaci słownictwo, uczy poprawnie formułować i wyrażać swoje myśli oraz pobudza fantazję.

       

      Magdalena Marunowska

      Urszula Borek

     • Program „Poznaj Polskę” - wycieczka do Trzęsacza i Międzyzdrojów

     • 15 października 2021r. uczniowie klas młodszych i starszych wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Trzęsacza i Międzyzdrojów w ramach programu „Poznaj Polskę”.

      Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, wycieczka była bardzo wyczekiwana przez dzieci. Dla niektórych uczniów, był to pierwszy szkolny wyjazd w gronie rówieśników. Dostarczył on wielu pozytywnych wrażeń, pomimo, iż pogoda nas nie rozpieszczała i przypomniała o jesiennym chłodzie.

      Początek wycieczki rozpoczęliśmy od Latarni Morskiej w Niechorzu. Następnym elementem było zwiedzanie Multimedialnego Muzeum w Trzęsaczu, spacer na klif z przewodnikiem, który opowiadał o legendach związanych z Trzęsaczem. Ważnym miejscem w Trzęsaczu, które zwiedziliśmy jest oczywiście ostatnia ściana Kościoła z XII wieku, który w wyniku procesu abrazji runął do morza. Zwiedziliśmy także nowszy, ale również zabytkowy Kościół, w którym znajduje się między innymi ołtarz z 1673 roku pochodzący z ruin Kościoła. To prawdziwa lekcja historii. Na koniec pobytu w Trzęsaczu zakupiliśmy pamiątki i odwiedziliśmy pizzerię.

      Po zwiedzaniu Trzęsacza udaliśmy się do Oceanarium w Międzyzdrojach, by zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata oraz przeczytać ciekawostki na temat ich życia. W Międzyzdrojach spacerowaliśmy również po deptaku, gdzie można było dokonać zakupu wybranych pamiątek. Na koniec wycieczki poszliśmy na obiad do restauracji.

      Trochę zmęczeni, ale bardzo radośni i zadowoleni wróciliśmy do Daszewa z nadzieją na kolejne wspólne wyjazdy.

      Urszula Borek

     • Uwaga: W związku ze zmianą zapisów w dokumentacji konkursowej zmianie uległy wnioski wraz załącznikami. Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym

     • Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpoczęło nabór wniosków o granty na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR.

      Celem projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu  do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

      O dofinansowanie będzie się ubiegać Gmina Karlino na podstawie oświadczeń złożonych przez rodziców uczniów lub pełnoletnich uczniów.

      Dofinansowanie będzie można otrzymać na:

      • ​​sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu);
      • ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;
      • usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym     w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

      Wnioski o udział w projekcie wraz z załącznikami można  składać:

      - uczniowie zamieszkujący  w mieście lub gminie Karlino i uczęszczający do szkół podstawowych, „klas zerowych” i ponadpodstawowych na terenie miasta lub gminy Karlino w szkole/przedszkolu do której uczęszcza uczeń lub  w Zakładzie Oświaty w Karlinie,

      -uczniowie zamieszkujący w mieście lub gminie Karlino, uczęszczający do szkół poza terenem gminy w Zakładzie Oświaty w Karlinie.

      Termin składania oświadczeń:  od 6 października 2021 r. do 22 października 2021 r.

      Wymagane dokumenty:

      1. Oświadczenie dla rodzica/opiekuna prawnego – które będzie podstawą do złożenia wniosku przez gminę;
      2. Oświadczenie ucznia szkoły średniej który osiągnął pełnoletność – które będzie podstawą do umożliwienia złożenia wniosku przez gminę;

      W razie posiadania dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia w PPGR wskazane jest dołączenie ich do niniejszego oświadczenia (wymóg nieobligatoryjny).

      1. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
      2. Formularz uzupełniający oświadczenia wraz z informacją o wyborze sprzętu.

      Zalacznik_nr_1-Oswiadczenie_rodzica_opiekuna_prawnego.docx

      Zalacznik_nr_2-Oswiadczenie_osoby_skladajacej_oswiadczenie_we_wlasnym_imieniu_.docx

      Zalacznik_nr_3-_Zgoda_na_przetwarzanie_danych_-_grant.docx

      Zalacznik_nr_4-_Formularz_uzupelniajacy_wraz_z_informacja_o_wyborze_sprzetu_i_mozliwosci_zapewn.docx

     • Dzień otwartej szkoły

     • We wtorek (19.10.2021r.) w godzinach 16:00-17:00 odbędzie się Dzień Otwartej Szkoły. W tym dniu rodzice będą mogli indywidualnie porozmawiać z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

     • Konkurs na dynię

     • Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W naszej szkole niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. W związku z pożegnaniem tej pięknej pory roku wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Pomeranię Funk Park. Zaangażowane były dzieci z Małego Przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz klas I – III, które przyniosły mnóstwo ciekawych i ładnych dyń. Podczas dekoracji bawili się wszyscy chętni uczniowie oraz zaangażowani nauczyciele i rodzice.

      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji konkursu. Wykonane prace wymagały nie lada wysiłku i kreatywności.

      Wychowawczynie

     • PROJEKT EDUKACYJNY NA LEKCJI HISTORII W KLASIE VIII

     • Uczniowie klasy VIII w roku szkolnym 2021/2022 na lekcji historii przystąpili do programu „Lepszej szkoły” pn. „WIELKI EGZAMIN”, który ułatwia nauczycielowi i uczniom zaplanowanie pracy, kontrolę postępów i analizę wyników nauczania w ciągu całego roku szkolnego. Uczniom pomaga przygotować się do egzaminu ósmoklasisty. Wszystkie testy, które będą wykonywane przez uczniów sprawdzają stopień opanowania kolejnych partii materiału z podręcznika do historii. Po wpisaniu wyników wszystkich testów uczestnik programu otrzymuje zaświadczenie o udziale w projekcie edukacyjnym.

      Urszula Borek

     • Projekt „Poznaj Polskę”

     • Nasza placówka złożyła dwa projekty wycieczek szkolnych (jeden projekt dla kl. I – III, drugi projekt dla kl. IV – VIII) w pilotażowym przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego można pozyskać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.  To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które w tak dużym stopniu wspiera edukację patriotyczną. Jak tylko otrzymamy informację o przyznaniu dotacji na wycieczki przekażemy Państwu i Uczniom tę wiadomość.

      Gorąco zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w tym projekcie, do poznawania polskiej historii i miejsc ważnych dla naszej tożsamości narodowej.

     • Informujemy, że od 23 września 2021 roku powraca dyżur pedagoga w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białogardzie

      • Cel: udzielenie porady lub przeprowadzenie konsultacji z rodzicem/opiekunem prawnym, nauczycielem, pełnoletnim uczniem,  dzieckiem czy uczniem za zgodą rodzica/opiekuna prawnego.
      • Prowadząca: B. Pantoł – pedagog,  dyrektor Poradni.
      • Termin: każdy czwartek w godzinach 15:00-17:30.
      • Miejsce: prosimy udać się do sekretariatu Poradni na pierwszym piętrze.
      • należy umówić się na konkretną godzinę telefonicznie lub osobiście w sekretariacie poradni (w sytuacjach nagłych bez potrzeby wcześniejszego umawiania się).
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września o  godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej w Daszewie. Gdy będzie ładna pogoda na boisku szkolnym, w przypadku złych warunków atmosferycznych w sali gimnastycznej.

      Rodzice wchodzący na teren szkoły proszeni są o założenie maseczek ze względu na zagrożenie epidemiologiczne.

      O godzinie 9:00 odbędzie się msza święta w kaplicy w Daszewie (dla chętnych uczniów i rodziców).

      Dzieci dojeżdżające autobusem szkolnym będą miały zapewnioną opiekę podczas mszy, jak i na terenie szkoły.

      Zakończenie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego i odjazd uczniów o godzinie 11:00.

      Odjazd autobusu i busa:

       

      KARLINO dnia 01.09.2021r. (wyjątkowo) godz 7;20 (następne dni Karlino 7;50)

      Brzeźno 7;25

      Poczernino 7;30

      Wyganowo 7;40

      Ubysławice 7;45

      Mierzynek 7;55

      Syrkowice 8;00

      Mierzyn 8;05

      Możliwe opóźnienie 10min

     • UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • Przyjazd uczniów do szkoły  - bez zmian

      Klasy I – III:

      9.00 – uroczystość na boisku szkolnym lub w sali gimnastycznej (w zależności od pogody).

      9.45 – 10.45 – spotkanie z wychowawcami w klasach.

      Klasy IV – VIII:

      9.00 – 9.50 – spotkanie z wychowawcami w klasach.

      10.00 – 10.45 – uroczystość na boisku szkolnym lub w sali gimnastycznej.

      11.00 – odwóz

      W zakończeniu roku szkolnego uczestniczą tylko uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

       

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej

      w Daszewie

       

     • Wyjazd na festiwal pizzy do Hali Homanit Arena w Karlinie

     • Rada Rodziców organizuje wyjazd dla uczniów klas IV- VIII do Hali Homanit Arena w Karlinie, dnia 21 czerwca 2021r. (poniedziałek). Uczniowie wezmą udział w festiwalu pizzy oraz w grze w kręgle.

      Rada Rodziców częściowo finansuje wyjazd.

      Dopłata od każdego dziecka wynosi: 10zł.

      Pieniądze zbierają wychowawcy klas do najbliższego poniedziałku (14 czerwca 2021r.)

     • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

     • W roku szkolnym 2020/2021, pomimo pandemii i związanych z tym obostrzeń dotyczących funkcjonowania szkoły, Naszym Uczniom udało się osiągnąć znaczące sukcesy sportowe.

      Dzieci uczestniczyły w cyklicznym turniej lekkoatletycznym „Czwartki Lekkoatletyczne”.  W ramach zawodów odbyło się 9 wyjazdów do Białogardu, gdzie nasi uczniowie stawali w szranki z uczniami innych szkół powiatu białogardzkiego. Efektem zmagań jest 8 medali, które zostały zdobyte w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych. Poniżej przedstawiamy Naszych Medalistów, składamy gratulacje medalistom oraz opiekunowi Panu Tomaszowi Sobkowiczowi.

      • Daria Dybalska – 2 złote medale (skok w dal, bieg na 60m)
      • Maja Kurpan    –    1 srebny , 1 brązowy (bieg na 300 m, skok w dal)
      • Wojtek Kulesza – 1 srebny , 1 brązowy (skok w dal, bieg na 300 m)
      • Oliwia Urbaś  - 1 złoty ( bieg na 300 m)
      • Maja Kamińska  - 2 brązowe (skok w dal, bieg na 60 m)
      • Klaudia Dybalska – 1 brązowy (bieg na 60 m)
     • Szczepienie nastolatków od 12 r. ż!!!

     • Drodzy Rodzice!

      Informujemy o możliwości zaszczepienia dzieci od 12 r.ż. przeciwko Covid – 19 w Karlińskim Ośrodku Kultury.

      Wystarczy zarejestrować swoje dziecko zgodnie z oddanymi poniżej zasadami, a następnie udać się wraz z dzieckiem na szczepienie.

      W celu rejestracji na szczepienie prosimy o  przesłanie do dnia 14.06.2021 r. wiadomości e-mail na adres: szczepienie.sp.daszewo@wp.pl zawierającej następujące dane:

      Imię i nazwisko:

      PESEL:

      Nr telefonu:

      Na podany numer zostanie wysłana wiadomość SMS z datą i godziną szczepienia.

      Prosimy również aby w dniu szczepienia posiadać wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19.

      Kwestionariusz w załączeniu. Uczniowie otrzymają również kwestionariusze w wersji papierowej.

       

      Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej.docx