• TEATRZYK „TRZY ŚWINKI”

          • 29 listopada 2019r. dzieci z Małego Przedszkola, oddziału zerowego i klas I-III obejrzały teatrzyk kukiełkowy „Trzy świnki”. Bajka przybliża ważne wartości: pracowitość, przyjaźń, wzajemną pomoc.

             

            Małgorzata Myk

          • Konkurs związany ze Szkolnym Tygodniem Profilaktyki

          • W związku ze SZKOLNYM TYGODNIEM PROFILAKTYKI, który odbędzie się w dniach 25-29 listopada 2019r. Szkoła Podstawowa w Daszewie ogłasza konkurs plastyczny "PRZECIWDZIAŁANIE AGRESJI".

            Konkurs skierowany jest do uczniów Małego Przedszkola, klasy 0 oraz klas I-VIII.

            Rozpatrywany będzie w kategoriach wiekowych:

            • MP-III,
            • IV-VIII.

            Technika wykonania pracy dowolna.

            Format dowolny ale co najmniej A3.

            Termin oddawania prac do 28 listopada 2019r.

            do wychowawcy klasy

            Rozstrzygnięcie konkursu 29 listopada 2019r.

            Na uczestników konkursu czekają nagrody, dodatkowo uczniowie, którzy zdobędą 3 pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej z zająć plastycznych otrzymują ocenę celującą.

          • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

          • We wrześniu 2019r. r. przedszkolaki z Małego Przedszkola i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami  przystąpiły do projektu „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa.

            Dzieci wraz z wychowawczynią wybrały   grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi zostało nadane imię, a projekt zainauguruje czytanie w grupie przedszkolnej. Miś będzie także wędrował po domach dzieci. Zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę (praca w domu).  

            W dniu 3 X 2019r. w oddziale przedszkolnym był tata Michała, który przeczytał fragment ukochanej lektury z dzieciństwa kilku pokoleń  „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.

            Natomiast w dniu 4 X 2019r. zastępca Burmistrza Gminy Karlino Pan Piotr Woś przeczytał dzieciom fragment baśni H.Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko”.

            Dnia 18 listopada 2019r. odwiedziła dzieci w oddziale przedszkolnym mama Leny, która przeczytała  baśń  H.Ch. Andersena ''Dziewczynka z zapałkami".

            20 stycznia 2020r. w  oddziale przedszkolnym   mama Amelki W. i przeczytała dzieciom baśń  ''Calineczka" oraz "Dzikie łabędzie" H. CH. Andersena w ramach projektu ''Mały miś w świecie wielkiej literatury".

            W dniu 04 lutego 2020r. mama Kaliny K. przeczytała dzieciom bajkę „Masza i Niedźwiedź” opowiadającą o zagubionej, niesfornej dziewczynce Maszy oraz Niedźwiedziu, który mieszka w domku w głębi lasu.

             

             

            Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Rodziców i osoby chętne do włączenia się

            do w/w projektu.

             

            Wychowawca

            Urszula Borek

            Magdalena Myk

          • Zbiórka kasztanów

          • W Szkole Podstawowej w Daszewie również w tym roku szkolnym została przeprowadzona zbiórka kasztanów.

             

            Małe Przedszkole – 143,5 kg

            kl. “0”- 182 kg

            kl. I – 72 kg

            kl. II- 161 kg

            kl. III- 140 kg

            W zbiórkę włączyła się również Rada Rodziców, która uzbierała 47kg.

             

            Kwota uzyskana ze sprzedaży została przekazana na potrzeby każdej grupy/klasy. Wszystkim Dzieciom i Rodzicom dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w zbiórkę.

             

          • Apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

          • Uroczyste obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

             

            W piątek 8 listopada 2019r. obchodziliśmy uroczyście 101 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie świętowali ten szczególny i radosny dzień dla naszego kraju.

             

            11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

             

            Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem flagi i wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Cała społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”, by razem z milionami uczniów w całej Polsce, a także poza jej granicami odśpiewać 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

            Chcąc godnie uczcić tak ważną rocznicę przystąpiliśmy do konkursu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego celem jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych. Jednym z zadań konkursu było wykonanie plakatów upamiętniających 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac. Komisja w składzie: dyrektor szkoły – p. Joanna Łukaszewicz, nauczycielka – p. Zenobia Sobańska i reprezentantka rodziców – p. Aneta Mierkiewicz wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego:

            Magdalena Bąk – I miejsce

            Olaf Łukaszewicz – II miejsce

            Oddział przedszkolny – III miejsce

            Wyróżnienie w konkursie otrzymali:

            Tomasz Kaźmierczak – kl. III

            Stanisław Bieliński, Maja Sosnowska, Laura Kowalska, Oliwia Mierkiewicz – praca grupowa uczniów kl. V

             

            Kolejnym zadaniem do wykonania w ramach konkursu „Szkoła Młodych Patriotów” było zorganizowanie szkolnego konkursu pieśni patriotycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie od kl. 0 do klasy VIII. Dzieci i młodzież wykonywały utwory solowo oraz w zespołach.

             

            Po burzliwych obradach komisja wybrała laureatki konkursu, zostały nimi:

             

            I miejsce Marika Jażewicz i Ewa Dybalska wykonując utwór „Dziewczyna z granatem”

            II miejsce – Magdalena Bąk i Weronika Sałamacha z piosenką „Dziewczyna z granatem”

            III miejsce – Zuzanna Podlasińska, Laura Kamińska, Nadia Podlasińska, które zaśpiewały „Niepodległość”

             

            Nagrodę publiczności wywalczyły Marika Jażewicz i Ewa Dybalska.

            Stroną plastyczną przedsięwzięcia zajęły się p. Urszula Borek i p. Laura Morka, oprawę muzyczną przygotowała p. Bogumiła Piwowarczyk.

             

            Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni przez organizatorów dyplomami oraz upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

            Urszula Borek


             

          • Pasowanie na przedszkolaka i pierwszaka

          •  Dzień 28 października 2019r. zapisze się w pamięci przedszkolaków oraz uczniów klasy pierwszej i ich najbliższych, jako niezwykle ważny dzień. To wszystko za sprawą pasowania na przedszkolaka oraz ślubowania na ucznia. Był to ich pierwszy publiczny tak ważny występ dzieci przed licznie zgromadzoną publicznością, który rozpoczął się wejściem do sali w rytm muzyki poloneza.

            Jako pierwsze wystąpiły z programem artystycznym przedszkolaki. W odświętnych strojach poprzez piosenki i wierszyki zaprezentowały zgromadzonym swoje umiejętności. Swymi występami udowodnili, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka. Aby zostać prawdziwym przedszkolakiem trzeba było złożyć przyrzeczenie i zapewnić o tym, że będą zawsze uśmiechnięte, grzeczne i zgodne.

            Następnie zaprezentowali się uczniowie klasy pierwszej, którzy później złożyli przysięgę. Swoje zdolności recytatorskie oraz muzyczne zaprezentowali w części artystycznej.  Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Pani dyrektor dotknięciem ołówka uroczyście pasowała każdego na członka braci uczniowskiej.

            Wzruszeni rodzice przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej obdarowali swoje pociechy upominkami. Te chwile z pewnością zostaną w pamięci na długo, ale dzień następny przyniesie już codzienne obowiązki szkolne.

            Po uroczystej części oficjalnej na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Dziękuję wszystkim rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości.

            Urszula Borek

          • "Dopalacze- zagrożenie XXI wieku".

          • 04.11.2019r. uczniowie klasy VI, VII, VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem policji- Panią Joanną Krajnik oraz przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Białogardzie- Panią Anną Szajdecką. Spotkanie dotyczyło "Odpowiedzialności karnej nieletnich" oraz zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy. Celem prelekcji była dostarczenie młodym ludziom wiedzy na temat odpowiedzialności karnej oraz podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania.

             Michał Kuzmierski

          • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „PIĘKNIE CZYTAM, ŁADNIE MÓWIĘ I PISZĘ”

          • Celami innowacji jest m.in. pobudzanie wielostronnej aktywności ucznia w procesie kształcenia umiejętności językowych. Kreowanie twórczej postawy uczniów.

            Podczas zajęć uczniowie układali wyrazy na bazie podanego. Współpracując ze sobą, wykazywali się dużą pomysłowością.

             

            Małgorzata Myk

          • EU CodeWeek

          • 5–20 października 2019 roku

             

            Nasza szkoła dołączyła do miliona organizatorów i uczestników Europejskiego Tygodnia Kodowania, którego celem jest  programowanie umiejętności cyfrowych wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

            Inspiruje rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego by rozwijać nowe pomysły,  wprowadzać innowacje na przyszłość.

            Nauka kodowania pomaga  zrozumieć  uczniom otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.