• „KARLINO BEZ SMOGU- ZADBAJMY RAZEM O CZYSTE POWIETRZE”

          •  

            Organizatorem Konkursu „Karlino bez smogu- zadbajmy razem o czyste powietrze” była Gmina Karlino w ramach Tygodnia Zrównoważonej Mobilności.

            Praca uczniów oddziału przedszkolnego wykonana była techniką kolaż. Chętni uczniowie kolejno wykonywali poszczególne elementy pracy. Ich zadaniem było przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej podejmowane działania na rzecz walki ze smogiem. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się na temat szkodliwości smogu i spalania śmieci.  Poprzez udział w konkursie chcieliśmy wskazać powody, dla których należy chronić powietrze oraz w jaki sposób można to robić. Dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci gry edukacyjnej dla dzieci wręczył zastępca Burmistrza Karlina Pan Piotr Woś.

            W kategorii szkół podstawowych III miejsce zajęła Sandra Biedroń – uczennica klasy VII.


             

            Wychowawca

            Urszula Borek

          • Bezpieczeństwo

          • Zgodnie z tradycją szkoły we wrześniu wiele uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem uczniów na drodze. W klasie drugiej podczas zajęć zostały przypomniane zasady poruszania sie po ulicy i drodze oraz znaczenie podstawowych znaków drogowych. Następnie uczniowie podczas zajęć wykonali makietę skrzyżowania, na której umieścili znaki drogowe i pojazdy wykonane przez siebie.

          • Starsi czytają młodszym

          • 24 września uczniowie klasy II wznowili akcję  „Starsi czytają młodszym”. Akcja ma na celu rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci oraz rozbudzać ich zainteresowanie książkami. Dzieci z oddziału zerowego mają okazję wysłuchać czytanych fragmentów  książek przez  uczniów z klasy drugiej.

          • „Wzorowy czytelnik Biblioteki Szkolnej”

          • 12 września 2019 roku uczniowie klasy drugiej udali się do biblioteki szkolnej. Podczas lekcji bibliotecznej prezentowano uczniom stare pozycje książkowe oraz ich nowe wydania. Informowano o sposobie korzystania z wypożyczonych pozycji. Głównym zamierzeniem lekcji bibliotecznych jest rozpowszechnianie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,  zachęcanie do korzystania z usług naszej biblioteki.


             

          • Europejski Dzień Języków

          • 27 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W ramach obchodów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na plakat przedstawiający różnorodność języków europejskich i ich krajów. Wszyscy uczniowie obejrzeli na rzutniku krótki filmik promujący Europejski Dzień Języków, co było okazją do wspólnej pogadanki o celach tego święta. Posłuchaliśmy również utworu z bajki „Kraina lodu” – „Mam tę moc” wykonaną w 25 językach, co spodobało się szczególnie najmłodszym uczniom. W ramach artystycznej części obchodów uczennice z klasy VII zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim a z klasy V w języku angielskim. Karaoke piosenki „In my mind” z chęcią zaśpiewali wspólnie wszyscy uczniowie. Dziewczyny z klas VI-VIII zaprezentowały bajkę po niemiecku pt. „Rotkäppchen”czyli Czerwony Kapturek.

          • Sprzątanie świata

          • 25.09.2019r. w naszej szkole odbyła się akcja pt. "Sprzątanie świata". Celem akcji było promowanie aktywnej postawy dbania o środowisko naturalne.

          • Przedszkolaki walczą ze smogiem

          • Grupa dzieci 5 i 6 – letnich z oddziału przedszkolnego wzięła udział w gminnym konkursie plastycznym „Karlino bez smogu - zadbajmy razem o czyste powietrze” organizowanym przez Gminę Karlino w związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności.

            Tematyka pracy plastycznej nawiązywała do problemu złej jakości powietrza, smogu i jego negatywnego wpływu na nasze zdrowie i życie. Prace dzieci miały również promować działania podejmowane na rzecz ochrony powietrza. W dziecięcym widzeniu świata smog potrafi przybrać postać kłębowiska ciemnego dymu wydobywającego się z pieca paląc w nim plastikowymi butelkami. Przedszkolaki poradziły sobie z głównym motywem konkursu, wykorzystując różne techniki plastyczne i bogatą kolorystykę.


             

            Urszula Borek

             

          • Lekcja biblioteczna przedszkolaków

          • Dnia 13 września 2019r. bibliotekę szkolną  odwiedziła grupa 5 i 6 – latków z oddziału przedszkolnego. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, jakie panują w niej zasady oraz jak stać się jej czytelnikiem. Pani Magda opowiedziała jakie rodzaje książek mamy w bibliotece, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają książki oraz jak należy postępować z pożyczonymi książkami. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy lecz także z wypożyczoną książką.

            Lekcja biblioteczna zorganizowana została w ramach w ogólnopolskiej akcji „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.

             

            Urszula Borek

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

          •         2 września 2019 roku o godz. 9.00 odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której nastąpiła część oficjalna od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Następnie zabrała głos Pani Dyrektor, która powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz zgromadzonych gości. Rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z tragicznymi wydarzeniami w dziejach naszej ojczyzny. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce - w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Następnie dyrektor szkoły podziękowała przewodniczącej Rady Rodziców za współpracę, pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu szkoły na nowy rok   oraz  przedstawiła organizację  roku szkolnego życząc wszystkim uczniom wielu sukcesów, satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności a nauczycielom - realizacji ambitnych zamierzeń i przedsięwzięć, sukcesów i satysfakcji z własnej pracy. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w zespołach klasowych.       

                                                                                                                       Urszula Borek

          • INFORMACJE DOTYCZĄCE STYPENDIUM SZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

          •  

            W terminie od dnia 23.08.2019r. w Zakładzie Oświaty w Karlinie przy ul. Szymanowskiego 17, pok. nr 4 oraz szkołach wydawane będą wnioski                   o udzielenie pomocy materialnej o charakterze socjalnym (stypendia szkolne) na rok szkolny 2019/2020.

            Podstawa prawna:
            - ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2019 r.  poz. 1481);

            -Uchwała Nr XXXV/258/05 Rady Miejskiej w Karlinie z dnia 29 marca 2005 roku w sprawie ustalenia Regulaminu przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Karlino;

            -ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1507)

            Pomoc materialna przysługuje:

            - uczniom szkół publicznych, niepublicznych i niepublicznych szkół artystycznych o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia;

            - wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych- do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

            Wnioski przyjmowane będą w terminie od dnia 01.09.2019r. do dnia 15.09.2019 r., a w przypadku :

            1. Uczniów i słuchaczy szkół, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym, powszednim dniu lutego – do dnia 15 lutego danego roku szkolnego;

            2. Słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych wnioski będą przyjmowane do dnia 15.10.2019r.

            Uczniowie pełnoletni składają wnioski we własnym imieniu.

            Na podstawie art. 90n ust.7 ustawy o systemie oświaty, przyznanie stypendium szkolnego jest możliwe także na podstawie wniosku złożonego po terminie, jeżeli zaistnieje „uzasadniony przypadek”. Przepis ten nakłada na wnioskodawcę obowiązek uzasadnienia z jakich wyjątkowych względów termin został przekroczony i dlaczego stypendium szkolne mimo to powinno być przyznane.

            • Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

            Rodziną w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1507) rozdz. I art. 6 pkt 14 ustawy z dnia 12.03.2004 r.) są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

            • Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 528 zł netto,( art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12.03.2004 r. (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz.1507))

            • Ponadto warunkiem przyznania stypendium jest zamieszkanie na terenie miasta i gminy Karlino

            Stypendium nie przysługuje:

            uczniom klas zerowych, uczniom którzy nie mieszkają na terenie miasta i gminy Karlino, uczniowi, który otrzymuje inne stypendium ze środków publicznych z wyjątkiem sytuacji, kiedy łączna kwota otrzymywanych stypendiów nie przekracza w danym roku szkolnym dwudziestokrotości kwoty, o której mowa w art.6 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych ( Dz. U. z 2018 r. poz. 2020 z późn. zm), a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych - osiemnastokrotności kwoty, o której mowa w art.6 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 2020 z późn. zm).

            Stypendium szkolne jest przyznawane na wniosek 

            rodziców niepełnoletniego ucznia, pełnoletniego ucznia, wniosek odpowiednio dyrektora szkoły, kolegium pracowników służb społecznych lub ośrodka, o którym mowa w art. 90b ust. 3 pkt. 2. ustawy o systemie oświaty.

            Postępowanie w sprawie ustalenia prawa do stypendium szkolnego kończy się wydaniem decyzji administracyjnej.


             

            WSZYSTKICH UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE PROSI SIĘ O SKŁADANIE KOMPLETNEJ DOKUMENTACJI

            Decyzja dotycząca stypendium szkolnego wydawana będzie na podstawie dokumentacji:

            • wniosku, na którym określona jest data wpływu wniosku,

            • aktualnego zaświadczenia ze szkoły osób uprawnionych, które ukończyły 18 rok życia;

            • zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach (dotyczy miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku) tj. :

            • z tytułu stosunku pracy - zaświadczenie od pracodawcy o dochodach netto lub oświadczenie o dochodach*;

            • z tytułu umowy zlecenia lub umowy o dzieło – umowa, rachunek lub oświadczenie;

            • z tytułu zasiłku dla bezrobotnych - zaświadczenia z Powiatowego Urzędu Pracy o wysokości uzyskiwanego zasiłku lub statusie bezrobotnego.

            • zaświadczenie lub decyzja z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o otrzymywanych świadczeniach (zasiłek stały, zasiłek okresowy, zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, dodatek mieszkaniowy).

            • wyroki sądowe mówiące o wysokości zasądzonych alimentów lub zaświadczenia komornika o nieściągalności alimentów lub decyzja z MGOPS – zaliczka alimentacyjna

            • z tytułu renty, emerytury lub świadczenia przedemerytalnego – odcinek świadczenia, decyzja;

            • zaświadczenie lub oświadczenie potwierdzające wysokość innych dochodów ( np. z prac dorywczych).

            • z tytułu działalności gospodarczej na zasadach ogólnych – oświadczenie o ilości miesięcy w których była prowadzona działalność gospodarcza, zaświadczenie z US za poprzedni rok, zaświadczenie z ZUS o opłaconych składkach zdrowotnych lub oświadczenie jeśli działalność nie była prowadzona;

            • z tytułu działalności w formie zryczałtowanego podatku dochodowego – zaświadczenie US o rozliczaniu działalności w formie ryczałtu oraz oświadczenie o osiągniętym dochodzie;

            • z tytułu działalności w formie karty podatkowej- decyzja o ustaleniu wysokości karty podatkowej oraz oświadczenie o osiągniętym dochodzie;

            • dochód z gospodarstwa rolnego - zaświadczenie o powierzchni hektarów przeliczeniowych.


             

            W stosunku do osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą:

            1) opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych – za dochód przyjmuje się przychód z tej działalności pomniejszony o koszty uzyskania przychodu, obciążenie podatkiem należnym określonym w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych i składkami na ubezpieczenie zdrowotne określonymi w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, związane z prowadzeniem tej działalności oraz odliczonymi od dochodu składkami na ubezpieczenia społeczne niezaliczonymi do kosztów uzyskania przychodów, określonymi w odrębnych przepisach, z tym że dochód ustala się, dzieląc kwotę dochodu z działalności gospodarczej wykazanego w zeznaniu podatkowym złożonym za poprzedni rok kalendarzowy przez liczbę miesięcy, w których podatnik prowadził działalność, a jeżeli nie prowadził działalności, za dochód przyjmuje się kwotę zadeklarowaną w oświadczeniu tej osoby;

             

            2) opodatkowaną na zasadach określonych w przepisach o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – za dochód przyjmuje się kwotę zadeklarowaną w oświadczeniu tej osoby.

             

            W sytuacji gdy podatnik łączy przychody z działalności gospodarczej z innymi przychodami lub rozlicza się wspólnie z małżonkiem, przez podatek należny, rozumie się podatek wyliczony w takiej proporcji, w jakiej pozostaje dochód podatnika z pozarolniczej działalności gospodarczej wynikający z deklaracji podatkowych do sumy wszystkich wykazanych w nich dochodów.

             

            Wysokość dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej w przypadku prowadzenia działalności opodatkowanej na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych ustala się na podstawie zaświadczenia wydanego przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego, zawierającego informację o wysokości:

            1) przychodu;

            2) kosztów uzyskania przychodu;

            3) różnicy pomiędzy przychodem a kosztami jego uzyskania;

            4) dochodów z innych źródeł niż pozarolnicza działalność gospodarcza;

            5) odliczonych od dochodu składek na ubezpieczenia społeczne;

            6) należnego podatku;

            7) odliczonych od podatku składek na ubezpieczenie zdrowotne związanych z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej.

             

            Wysokość dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej w przypadku prowadzenia działalności na zasadach określonych w przepisach o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne ustala się na podstawie zaświadczenia wydanego przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego zawierającego informację o formie opodatkowania oraz na podstawie dowodu opłacenia składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

             

            Ustalenie dochodu z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego: Dokumentowanie dochodu z rolnictwa następuje co do zasady poprzez złożenie zaświadczenia o powierzchni posiadanego gospodarstwa wyrażonej w hektarach przeliczeniowych lub też poprzez przedstawienie decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego w podatku rolnym oraz – w przypadku dzierżawy gruntów – umowy dzierżawy lub oświadczenia o jej zawarciu. Przyjmuje się, że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 308 zł ,

             

            Dochody z pozarolniczej działalności gospodarczej i z ha przeliczeniowych oraz z innych źródeł sumuje się.

            W przypadku uzyskania w ciągu 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku lub w okresie pobierania świadczenia z pomocy społecznej dochodu jednorazowego przekraczającego pięciokrotnie kwoty:

            1) kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej, w przypadku osoby samotnie gospodarującej,

            2) kryterium dochodowego rodziny, w przypadku osoby w rodzinie

            – kwotę tego dochodu rozlicza się w równych częściach na 12 kolejnych miesięcy, poczynając od miesiąca, w którym dochód został wypłacony.

            W przypadku uzyskania jednorazowo dochodu należnego za dany okres, kwotę tego dochodu uwzględnia się w dochodzie osoby lub rodziny przez okres, za który uzyskano ten dochód.

            W przypadku uzyskiwania dochodu w walucie obcej, wysokość tego dochodu ustala się według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia wydania decyzji administracyjnej w sprawie świadczenia z pomocy społecznej.

            Do dochodu nie wliczamy zasiłków celowych, jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego, obiadów, świadczenia wychowawczego „500 +”-ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, pomocy materialnej mającej charakter socjalny albo motywacyjny, przyznawanej na podstawie przepisów o systemie oświaty, wartości świadczeń w naturze, świadczenia przysługującego osobie bezrobotnej na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych, dochodu z powierzchni użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego, dodatku wychowawczego, o którym mowa w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, świadczenia pieniężnego o którym mowa w art. 8a ust 1 – Karta Polaka, świadczenia pieniężnego przyznawanego na podst. art. 9 ustawy o grobach weteranów walk o wolność i niepodległość Polski, nagrody specjalnej Prezesa Rady Ministrów przyznawanej na podst. art. 31a ustawy o Radzie Ministrów.

            Pouczenie:

            Wnioskodawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić organ, który przyznaje stypendium, o ustaniu przyczyn, które stanowiły podstawę przyznania stypendium szkolnego - art. 90 o ust. 1 ustawy o systemie oświaty z dn. 07.09.1991 r. ( t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 1481)

            Stypendium szkolne wstrzymuje się lub cofa w przypadku ustania przyczyn, które stanowią podstawę przyznania stypendium szkolnego - art. 90 o ust. 4 ustawy o systemie oświaty z dn. 07.09.1991 r. ( t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1481)

            Należności z tytułu nienależnie pobranego stypendium szkolnego podlegają ściągnięciu w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji art. 90 o ust. 5 ustawy o systemie oświaty z dn. 07.09.1991 r. ( Dz. U. z 2019 r. poz. 1481)


             

            * w przypadku składania oświadczenia o dochodach konieczne jest dopisanie klauzuli, o której mowa w art. 90n ust. 5a ustawy o systemie oświaty o następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia".


             

            Na podstawie art. 233 §1kodeksu karnego z dnia 6 czerwca 1997 r. ( Dz. U. z 2018 r. poz. 1600 z późn. zm.) - kto składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

            §1a.Jeżeli sprawca czynu określonego w§1zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym, podlega karze pozbawienia wolności od 3miesięcy do lat 5.


             

          • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          •     Ostatni dzień w szkole to czas podsumowań i planów, to czas refleksji dla nauczycieli  a  dla uczniów nadzieja na dobre oceny  i nagrody, no i oczywiście na wspaniałe wakacje. Zawsze jest to dzień uroczysty. Tradycyjnie  ten dzień rozpoczęliśmy  Mszą św. Po kilkuminutowej przerwie część oficjalna rozpoczęła się odśpiewaniem  hymnu państwowego. Na początku dyrektor szkoły powitała wszystkich zgromadzonych, a następnie  głos zabrał zastępca Burmistrza Miasta Karlina p. Piotr Woś. Po krótkim przemówieniu  przyszedł czas na wręczenie przez dyrektora nagród i dyplomów  uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w poszczególnych klasach oraz w różny sposób reprezentowali szkołę i lokalne środowisko. Były również podziękowania dla  Rady Rodziców oraz tych rodziców, którzy przez cały rok aktywnie brali udział w życiu szkoły.

                Uroczystość pożegnania absolwentów rozpoczęto piosenką w wykonaniu uczniów klasy I.  Dla ósmoklasistów dzień 19 czerwca 2019r. był ostatnim dniem wspólnie spędzonym w murach tej szkoły, dlatego radość z wakacji przeplatała się ze świadomością zakończenia pewnego etapu w życiu tych młodych ludzi. W krótkim występie absolwenci podziękowali wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz młodszym kolegom i koleżankom.

                Wzruszające chwile były również  w związku z zapowiedzią odejścia na emeryturę pani Zenobii, która otrzymała szczególne słowa podziękowania za swoją pracę. Uwieńczeniem tego było wykonanie  piosenki „Czas pożegnania” przez uczennice naszej szkoły.

                 Akademia zakończyła się wystąpieniem Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za pracę w roku szkolnym 2018/2019 i złożyła życzenia bezpiecznych i udanych wakacji. Wyczekiwane świadectwa uczniowie otrzymali już w klasach z rąk swoich wychowawców.


                                                                                                                      Urszula Borek

          • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w sali gimnastycznej 19 czerwca 2019r.(środa). O godzinie 8:30 odprawiona zostanie uroczysta msza święta, natomiast o godzinie 9:00 rozpocznie się apel podsumowujący rok szkolny.

            Dzieci dojeżdżające odjeżdżają autobusem zgodnie z rozkładem jazdy. Odjazd autobusu z Daszewa o godzinie 11:00.

          • WYCIECZKA ROWEROWA NA POWITANIE WAKACJI

          • Koniec roku szkolnego tuż, tuż, więc uczniowie klasy V postanowili pożegnać odchodzący rok wspólnym wyjazdem. Dnia 15.06.2019r. odbyła się klasowa wycieczka ścieżką rowerową do Lubiechowa. Brali w niej udział uczniowie wraz z rodzicami.

            Zbiórka odbyła się o godzinie 10.50 przed szkołą. Po przypomnieniu zasad korzystania z jednośladów, gdy wszyscy byliśmy już gotowi wyruszyliśmy w drogę. Na szczęście pogoda dopisała, a trasa nie była zbyt trudna, więc nawet mniej doświadczeni rowerzyści mieli dobre humory.

            Dystans 15 km pokonaliśmy w znakomitej kondycji i świetnych humorach. Niektórzy z nas te okolice poznawali pierwszy raz. Zachowując ostrożność przy kierowaniu rowerem, wszyscy podziwiali piękne krajobrazy.  Po dotarciu na miejsce ochłodziliśmy się lodami. Dzięki pomocy rodziców zapłonął grill, na którym piekliśmy kiełbaski.  Poczęstunek wszystkim bardzo smakował, a dobry humor nas nie opuszczał. Zabawa na placu i gra w piłkę wypełniła nam wolny czas. Około godziny 15:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, w trakcie której obejrzeliśmy przepiękny budynek pałacowy w Lubiechowie. Uczestnicy wycieczki w doskonałych humorach bezpiecznie dojechali do domów. Niektórzy uczniowie wraz z rodzicami przyjechali z domu rowerem do szkoły i na rowerze wrócili do domu, niektórzy wiele kilometrów - wszystkim gratulujemy kondycji, ale tym szczególnie.

             

            Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu wycieczki.

             

            To był naprawdę świetny dzień!

             

            Wychowawca

            Urszula Borek
             

          • Wycieczka do Wrocławia

          • W dniach 03.06.2019r.- 06.06.2019r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia.

            Uczniowie wzięli udział w następujących atrakcjach:

            - zajęcia edukacyjne we Wrocławskim Zoo,

            -zwiedzali Afrykarium,

            -Kolejkowo,

            - zajęcia edukacyjne w Hydropolis, 

            - przejazd kolejką linową,

            -rejs statkiem,

            -zwiedzanie Panoramy Racławickiej,

            -wycieczka "Szlakiem krasnali Wrocławskich", z przewodnikiem,

            -zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego.

          • Festyn rodzinny


          • W ostatnią majową sobotę tj. 31 maja 2019r. w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się Festyn Rodzinny. Okazją do spotkania się społeczności szkolnej, ale również społeczności lokalnej był Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Organizatorzy postanowili połączyć te trzy ważne dni w jeden i spędzić go wspólnie z całymi rodzinami. Pogoda tego dnia w miarę dopisała, dzięki temu uczestnicy mogli miło spędzić czas korzystając z przygotowanych atrakcji.

            Wszystkich zgromadzonych gości przywitała dyrektor szkoły, a następnie organizatorka festynu przedstawiła program festynu i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów koła artystycznego z klas I-III.


            W dalszej części rozegrany został mecz sportowy - rodzice z Daszewa kontra uczniowie, a następnie nauczyciele kontra rodzice z Syrkowic.
            Po przejściu wszystkich konkurencji, wyłoniona została zwycięska drużyna z Syrkowic, która otrzymała przechodni puchar dyrektora szkoły. Wszyscy uczestnicy meczu otrzymali pamiątkowe koszulki sportowe.

            W trakcie festynu rodzice, uczniowie korzystali z kawiarenek, gdzie można było zjeść pyszne ciasta, pierogi, kiełbaskę, wypić kawę lub herbatę. Organizacją kawiarenek zajęli się niezawodni rodzice naszych dzieci, którym bardzo dziękujemy.

            Strażacy z OSP Daszewo zaprezentowali swój pojazd, przygotowali zabawy dla dzieci. Było też lanie wody na co pozwoliła pogoda, a chętnych nie było końca. W trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z dmuchanego placu zabaw, trampoliny, malowania twarzy, przejażdżki wozem strażackim, trwała także wielka loteria fantowa. Można było zakupić prace plastyczne wykonane przez uczniów.

            Środki zebrane z festynu przeznaczone będą na zakup sprzętu nagłaśniającego dla szkoły. 

            Dziękujemy wszystkim sponsorom, Radzie Rodziców, strażakom z OSP Daszewo, wszystkim, którzy pomagali w organizacji festynu, mamom, babciom, które upiekły przepyszne ciasta i oczywiście Wam - gościom, którzy przybyliście na nasz festyn.


             

            Urszula Borek