• Warsztaty profilaktyczne przeprowadzone przez Centrum Profilaktyki z Krakowa

     • W piątek 25 września 2020r. dla uczniów naszej szkoły zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne na temat:

      „Konflikt – mówię, słucham, akceptuję”- kl. I-III;

      "Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych" - kl. IV-VI;

      "Motywacja - mam siłę do działania"- kl.VII-VIII.

      W ramach warsztatów prowadzono ćwiczenia, które miały na celu pokazanie dzieciom jak można poradzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Uczniowie klas starszych zrozumieli jak ważna jest motywacja, żeby osiągnąć swój cel oraz dowiedzieli się jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych.

     • Informacja Dyrektora Szkoły

     • Zapraszamy rodziców dzieci/uczniów, którzy od pierwszego września 2020r. będą uczęszczać do wymienionych poniżej oddziałów, na spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas:

      1. Klasa I – 26.08.2020r. godz. 15.30, sala gimnastyczna (do sali gimnastycznej wejście od strony boiska)
      2. Klasa IV –26.08.2020r. godz. 16.30, sala gimnastyczna
      3. Oddział Małego Przedszkola – 27.08.2020r. godz. 15.30
      4. Oddział przedszkolny – 27.08.2020r. godz. 16.15

       

      Z uwagi na stan epidemii, bardzo proszę, aby w zebraniu uczestniczył TYLKO JEDEN rodzic. Przy wejściu na teren szkoły  obowiązkowo trzeba zdezynfekować ręce oraz zasłonić nos i usta! W zebraniu mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, nie przebywające na kwarantannie, nie mające kontaktu z osobami zakażonymi COVID – 19.

       

       

      Dyrektor szkoły i wychowawcy klas

     • Konkurs plastyczny „ Jak rozumiesz zrównoważony transport” w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

     • Uczniowie klasy I aktywnie włączyli się w działania mające na celu promocję ekologicznych form mobilności. Samodzielnie lub wspólnie z rodzicami wykonali dowolną techniką piękne prace plastyczne, które wg dzieci pokazują ideę zrównoważonego transportu w codziennym życiu. Spośród trzech kategorii konkursowych: praca wykonana samodzielnie klasy I-IV - I miejsce zajął Michał Łepecki, w kategorii: pomogli mi rodzice klasy I-IV – I miejsce zajął Jan Cheba.

       

      Zwycięzców nagrodzono drobnymi gadżetami.

      Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!

      Wychowawczyni

      Urszula Borek

     • Europejski Dzień Jezyków Obcych 2020

     • W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klasy 4 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Daszewie wykonali prace projektowe związane z krajami niemieckojęzycznymi w Europie i krajami anglojęzycznymi na świecie. W tym roku nie mogliśmy zorganizować apelu z tej okazji, ale wykonywanie plakatów sprawiło uczniom wiele frajdy i było okazją do aktywnej pracy na lekcji języka obcego w naszej szkole. Oprócz projektów uczniowie zaśpiewali również piosenki po niemiecku i angielsku.W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klasy 4 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Daszewie wykonali prace projektowe związane z krajami niemieckojęzycznymi w Europie i krajami anglojęzycznymi na świecie. W tym roku nie mogliśmy zorganizować apelu z tej okazji, ale wykonywanie plakatów sprawiło uczniom wiele frajdy i było okazją do aktywnej pracy na lekcji języka obcego w naszej szkole. Oprócz projektów uczniowie zaśpiewali również piosenki po niemiecku i angielsku.

     • Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Uczniowie i Rodzice !

     • Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wszystkim dziękuję za współpracę i wsparcie. Był to dla Nas wszystkich rok wyjątkowy, ponieważ musieliśmy zmierzyć się z sytuacjami, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia.  Nauczanie zdalne, izolacja w domach postawiły nas przed nie lada wyzwaniem. Dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy rzetelnie podeszli do realizacji swoich zadań i byli dostępni dla uczniów i ich rodziców     w każdej chwili, służyli pomocą i wsparciem.

      Bardzo dziękuję Rodzicom, dzięki którym dzieci mogły realizować podstawę programową w domu.  Nasz wspólny wysiłek poskutkował sprawną organizacją nauczania zdalnego oraz aktywnością uczniów w różnego rodzaju akcjach społecznych. Dziękuję za współpracę Radzie Rodziców, szczególnie Przewodniczącej, która angażowała się w prace szkoły, zachęcając do tego innych rodziców.

      Mam nadzieję, że po okresie wakacyjnym, będziemy mieli możliwość wspólnego spotkania się, wręczenia uczniom świadectw  i wyróżnień.

      Uczniom klasy ósmej gratuluję ukończenia szkoły podstawowej oraz życzę samych sukcesów w dalszej edukacji.

      Życzę Wszystkim udanych wakacji, przede wszystkim zdrowia i dużo uśmiechu na co dzień.

       

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej w Daszewie

      Joanna Łukaszewicz

     • Informacja od Rady Rodziców

     • Szanowni Państwo, Rada Rodziców ustaliła, że w roku szkolnym 2020/2021 składka na Komitet Rodzicielski będzie wynosiła 20 zł od dziecka. Wpłat dokonywać można na konto Rady Rodziców lub do Skarbników Klasowych.

      Rachunek bankowy Rady Rodziców:

      Rada Rodziców

      Szkoły Podstawowej w Daszewie

      Daszewo 56

      78-230 Karlino

      85856200070027611520000010

      tytułem: wpłata na RR, imię i nazwisko ucznia, klasa.

       

       

     • Konkurs, czyli "Lecą boćki..." oczami dzieci #BocianyPL i #Energa.

     •      Fundacja Przyrodnicza Pro Natura wraz z Grupą Energa, ogłosiła specjalny konkurs z nagrodami dla najmłodszych dzieci z okazji przypadającego 31 maja Dnia Bociana Białego. Zadanie polegało  na twórczym wykorzystaniu książeczki "Lecą boćki…" - przygotowaniu piosenki, wierszyka, pracy plastycznej, zdjęcia czy np. przedstawienia.

          Tego zadania podjęła się Sabina Zaworska – uczennica oddziału przedszkolnego. Przygotowała taniec do znanej piosenki „Kle, kle boćku”. Ogromne brawa Sabinka za udział w konkursie.

                                                                                                                                       Wychowawczyni

                                                                                                                                         Urszula Borek

     • Dzień Dziecka :)

     • Z okazji Dnia Dziecka, który jest raz w roku, Niechaj lata będą szczęśliwe i pełne uroku. Składamy Tobie szczere życzenia. Aby się spełniły najskrytsze marzenia. Niechaj los Tobie sprzyja, niosąc powodzenie. Wszystkiego najlepszego życzą Dyrektor Szkoły, Nauczyciele oraz Rada Rodziców !!!

     • DZIEŃ MATKI I DZIEŃ OJCA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

     • 26 maja - Dzień Matki oraz 23 czerwca - Dzień Ojca to jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoich rodziców. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały upominki dla swoich rodziców wraz z życzeniami samych pogodnych, szczęśliwych dni oraz spełnienia marzeń.


       

      Wychowawczyni

      Urszula Borek

     • LEKCJE ONLINE W KLASIE II

     • Lekcje online to nowość, do której uczniowie klasy II już się przyzwyczaili. Każdego dnia uczniowie łączą się z wychowawczynią i omawiają nowy materiał.

      Uczniowie klasy II pod okiem rodziców bardzo się starają, aby wypaść jak najlepiej na zakończenie klasy. Sumiennie odrabiają prace, piszą, ćwiczą czytanie, uczestniczą w lekcjach online.

      Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie przy organizacji nauczania zdalnego.

       

      Wychowawczyni klasy II – Małgorzata Myk

     • Dzień Matki

     • Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy II przygotowali śniadanie dla swoich Mam i złożyli życzenia samych radosnych, pogodnych i szczęśliwych chwil.