• Kodowanie na dywanie- Code Week 2020

     • "Kodowanie na dywanie"- to kolejne wydarzenie Code Week 2020, które zostało zgłoszone przez naszą szkołę - tym razem do pobicia rekordu liczby osób kodujących w Europejskim Tygodniu Kodowania przyłączyły się dzieci z klas 1-3 mając przy tym świetną zabawę!

     • Code Week 2020- kolejne wyzwanie

     • W dniu 20.10.2020 na zajęciach matematyki klasa 8 wykonywała zadania w ramach tygodnia Code Week 2020. Uczniowie wykorzystując aplikację Learning Apps utrwalali wiadomości ze znajomości kątów.

     • Code Week 2020- kolejny dzień pełen wrażeń

     • Code Week 2020 i kolejny dzień pełen wrażeń jakie dostarcza nam nowa technologia - tym razem robotyka. Na dzisiejszych zajęciach przedszkolaki planowały trasę robota tak, żeby zabrał tylko grzyby jadalne i trafił do swojego domku. Nauka przez zabawę to wspaniała forma zdobywania wiedzy wzbudzająca aktywności dzieci.

     • Code Week 2020- kolejne wydarzenie w naszej szkole

     • Code Week 2020 i kolejne wydarzenie zorganizowane w naszej szkole - tym razem klasa IV doskonaliła swoje umiejętności z j.angielskiego korzystając z aplikacji Quizzyz.com. Dzięki wykorzystaniu w nauce technologii informatycznych lekcje stają się ciekawsze, a uczniowie zdobywają wiedzę w aktywny i interesujący ich sposób.

     • Obserwacje pogodowe w wykonaniu klasy IV

     • Uczniowie klasy IV w ramach lekcji przyrody obserwowali pogodę przez 5 dni. Na podstawie swoich obserwacji wykonywali piękne kalendarze pogody. Każdy kalendarz był inny, ciekawy, pomysłowy. Brawa dla tropicieli pogody.

       

      Michał Kuzmierski

     • Pierwszy dzień kodowania- Turniej gier planszowych

     • Mamy przyjemność poinformować, że również w tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w europejskiej inicjatywie społecznej Code Week 2020 (w Polsce pod patronatem MEN), dedykowanej tym, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Dla naszych uczniów to świetna okazja, by rozwijać umiejętność analitycznego i logicznego myślenia.

      Podczas pierwszego dnia kodowania uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wydarzeniu pt. "Kodowanie offline" - "Turniej gier planszowych".

     • Wymiana pocztówek pomiędzy przedszkolami z całej Polski

     • Dzieci z Małego Przedszkola w tym roku szkolnym wzięły udział w wymianie pocztówkowej pomiędzy przedszkolami z całej Polski. Celem jest zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami, promowanie regionu, w którym żyjemy. Do 15 przedszkoli z różnych województw zostały wysłane pocztówki, które przedstawiają różne ciekawe miejsca z okolic Karlina, które warto odwiedzić. Do naszej grupy dotarły już niektóre kartki pocztowe od różnych grup przedszkolnych, nadal czekamy na kolejne!

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • 30 września 2020r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedziła kampania wyborcza. Uczniowie oddali swój głos na kandydata, który przekonał ich swoimi pomysłami oraz propozycjami działań wśród społeczności uczniowskiej. Po komisyjnym zliczeniu głosów przedstawiamy skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021.

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI - Kl. I-III

      Przewodnicząca- Kalina Krakowiak- kl.I;

      Członkowie: Julia Chłopek - kl. III; Oliwia Maciaszek - kl. II; Wojciech Siwiec- kl.III

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI - KL. IV-VIII

      Przewodnicząca- Roksana Wiśniewska - kl.VI;

      Członkowie: Lena Marzec- kl.IV; Nadia Podlasińska- kl.V; Nikola Sideł - kl. VII

      Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na owocną współpracę!

      Opiekunowie: Laura Morka i Agnieszka  Różańska- Kasprzak

     • Komunikat w sprawie rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     • Zapraszam wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Daszewie w dniu 1 września 2020 r. o godz. 9.00 na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Spotkanie zakończy się o godz. 11.00.

      • Dzieci przedszkolne wchodzą do budynku od strony boiska środkowym wejściem (dzieci zostaną od rodziców odebrane przez opiekunów i doprowadzone do sal).
      • Uczniowie klas I – III – wchodzą do szkoły od strony boiska pierwszym wejściem od lewej strony.
      • Uczniowie klas IV – VIII wchodzą do budynku wejściem głównym.

      W tym dniu nie korzystamy z szatni.

      Uczniowie spotykają się z wychowawcami w wybranych salach lekcyjnych:

      • Odział Małego Przedszkola – sala oddziału
      • Oddział przedszkolny – sala oddziału przedszkolnego
      • Klasa I – sala nr 8 I piętro
      • Klasa II – sala nr  7 I piętro
      • Klasa III – sala nr 9 I piętro
      • Klasa IV – sala nr 1
      • Klasa V i VI – sala nr 4
      • Klasa VII – sala nr 2
      • Klasa VIII – sala nr 5

      W spotkaniu uczestniczą tylko dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie. Rodzice nie mogą wchodzić do sal lekcyjnych.

      Plan dowozu dnia 1.09.2020r.

      8.00 – Karlino

      8.05 – Brzeźno

      8.10 – Syrkowice

      8.20 – SP Daszewo

      8.30 – Mierzyn

      8.40 – SP Daszewo

      Godziny dowozu do szkoły z pozostałych miejscowości i odwozu zostaną podane w terminie późniejszym, po ustaleniu z przewoźnikiem.

      W SPOTKANIACH UCZESTNICZA TYLKO DZIECI ZDROWE!!!

      WSZYSCY UCZNIOWIE KLAS I – VIII MUSZĄ PRZY WEJŚCIU DO AUTOBUSU I BUDYNKU SZKOŁY MIEĆ ZASŁONIĘTE USTA I NOS.

       

      Dyrektor szkoły

      Joanna Łukaszewicz

     • Warsztaty profilaktyczne przeprowadzone przez Centrum Profilaktyki z Krakowa

     • W piątek 25 września 2020r. dla uczniów naszej szkoły zostały zorganizowane warsztaty profilaktyczne na temat:

      „Konflikt – mówię, słucham, akceptuję”- kl. I-III;

      "Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych" - kl. IV-VI;

      "Motywacja - mam siłę do działania"- kl.VII-VIII.

      W ramach warsztatów prowadzono ćwiczenia, które miały na celu pokazanie dzieciom jak można poradzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Uczniowie klas starszych zrozumieli jak ważna jest motywacja, żeby osiągnąć swój cel oraz dowiedzieli się jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z technologii cyfrowych.

     • Informacja Dyrektora Szkoły

     • Zapraszamy rodziców dzieci/uczniów, którzy od pierwszego września 2020r. będą uczęszczać do wymienionych poniżej oddziałów, na spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas:

      1. Klasa I – 26.08.2020r. godz. 15.30, sala gimnastyczna (do sali gimnastycznej wejście od strony boiska)
      2. Klasa IV –26.08.2020r. godz. 16.30, sala gimnastyczna
      3. Oddział Małego Przedszkola – 27.08.2020r. godz. 15.30
      4. Oddział przedszkolny – 27.08.2020r. godz. 16.15

       

      Z uwagi na stan epidemii, bardzo proszę, aby w zebraniu uczestniczył TYLKO JEDEN rodzic. Przy wejściu na teren szkoły  obowiązkowo trzeba zdezynfekować ręce oraz zasłonić nos i usta! W zebraniu mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, nie przebywające na kwarantannie, nie mające kontaktu z osobami zakażonymi COVID – 19.

       

       

      Dyrektor szkoły i wychowawcy klas

     • Konkurs plastyczny „ Jak rozumiesz zrównoważony transport” w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

     • Uczniowie klasy I aktywnie włączyli się w działania mające na celu promocję ekologicznych form mobilności. Samodzielnie lub wspólnie z rodzicami wykonali dowolną techniką piękne prace plastyczne, które wg dzieci pokazują ideę zrównoważonego transportu w codziennym życiu. Spośród trzech kategorii konkursowych: praca wykonana samodzielnie klasy I-IV - I miejsce zajął Michał Łepecki, w kategorii: pomogli mi rodzice klasy I-IV – I miejsce zajął Jan Cheba.

       

      Zwycięzców nagrodzono drobnymi gadżetami.

      Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!

      Wychowawczyni

      Urszula Borek

     • Europejski Dzień Jezyków Obcych 2020

     • W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klasy 4 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Daszewie wykonali prace projektowe związane z krajami niemieckojęzycznymi w Europie i krajami anglojęzycznymi na świecie. W tym roku nie mogliśmy zorganizować apelu z tej okazji, ale wykonywanie plakatów sprawiło uczniom wiele frajdy i było okazją do aktywnej pracy na lekcji języka obcego w naszej szkole. Oprócz projektów uczniowie zaśpiewali również piosenki po niemiecku i angielsku.W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klasy 4 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Daszewie wykonali prace projektowe związane z krajami niemieckojęzycznymi w Europie i krajami anglojęzycznymi na świecie. W tym roku nie mogliśmy zorganizować apelu z tej okazji, ale wykonywanie plakatów sprawiło uczniom wiele frajdy i było okazją do aktywnej pracy na lekcji języka obcego w naszej szkole. Oprócz projektów uczniowie zaśpiewali również piosenki po niemiecku i angielsku.

     • Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Uczniowie i Rodzice !

     • Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wszystkim dziękuję za współpracę i wsparcie. Był to dla Nas wszystkich rok wyjątkowy, ponieważ musieliśmy zmierzyć się z sytuacjami, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia.  Nauczanie zdalne, izolacja w domach postawiły nas przed nie lada wyzwaniem. Dziękuję wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy rzetelnie podeszli do realizacji swoich zadań i byli dostępni dla uczniów i ich rodziców     w każdej chwili, służyli pomocą i wsparciem.

      Bardzo dziękuję Rodzicom, dzięki którym dzieci mogły realizować podstawę programową w domu.  Nasz wspólny wysiłek poskutkował sprawną organizacją nauczania zdalnego oraz aktywnością uczniów w różnego rodzaju akcjach społecznych. Dziękuję za współpracę Radzie Rodziców, szczególnie Przewodniczącej, która angażowała się w prace szkoły, zachęcając do tego innych rodziców.

      Mam nadzieję, że po okresie wakacyjnym, będziemy mieli możliwość wspólnego spotkania się, wręczenia uczniom świadectw  i wyróżnień.

      Uczniom klasy ósmej gratuluję ukończenia szkoły podstawowej oraz życzę samych sukcesów w dalszej edukacji.

      Życzę Wszystkim udanych wakacji, przede wszystkim zdrowia i dużo uśmiechu na co dzień.

       

      Dyrektor

      Szkoły Podstawowej w Daszewie

      Joanna Łukaszewicz

     • Informacja od Rady Rodziców

     • Szanowni Państwo, Rada Rodziców ustaliła, że w roku szkolnym 2020/2021 składka na Komitet Rodzicielski będzie wynosiła 20 zł od dziecka. Wpłat dokonywać można na konto Rady Rodziców lub do Skarbników Klasowych.

      Rachunek bankowy Rady Rodziców:

      Rada Rodziców

      Szkoły Podstawowej w Daszewie

      Daszewo 56

      78-230 Karlino

      85856200070027611520000010

      tytułem: wpłata na RR, imię i nazwisko ucznia, klasa.