• KONKURS TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE III

     • Dnia 2 lutego 2021r. odbył się Konkurs Tabliczki Mnożenia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie uczęszczający do klasy III. Przy ocenie prac konkursowych komisja brała pod uwagę dwa kryteria- bezbłędność oraz szybkość rozwiązania.

      Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Kinga Kubiak, wśród chłopców- Tymon Sosnowski.

      Bardzo dobrze w konkursie wypadli Julia Chłopek i Wojciech Siwiec.

      GRATULUJEMY!

     • KONKURS W KLASIE I „PIĘKNIE CZYTAM”

     • Dnia 08 lutego 2021r. w klasie I odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie. Konkurs przebiegał pod hasłem ,,PIĘKNIE CZYTAM”, którego głównym założeniem było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów oraz prezentacja własnych zainteresowań. Uczniowie czytali fragment wybranej przez siebie bajki, baśni czy opowiadania. Każde wystąpienie nagradzane było brawami przez kolegów i koleżanki z klasy I, jak również przez dzieci z Małego Przedszkola oraz uczniów kl. 0-3, którzy połączyli się online z uczestnikami konkursu. Pierwszoklasiści w trakcie czytania oceniani byli za: modulowanie i intonację głosu oraz poprawność i tempo czytania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

       

      Wyniki konkursu prezentują się następująco:

      I miejsce – Kalina Krakowiak i Filip Bucki

      II miejsce – Michał Łepecki

      wyróżnienie otrzymały: Emila Chłopek i Julia Szczygielska

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za zaangażowanie i piękną prezentację, a rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

       

       

      Wychowawczyni

      Urszula Borek

     • LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA UCZNIÓW KLASY I

     • 25 stycznia 2021r. uczniowie klasy pierwszej odwiedzili szkolną bibliotekę, by podczas lekcji bibliotecznej poznać jej działanie i zasady w niej obowiązujące. Podczas spędzonej wśród książek godziny lekcyjnej, dzieci dowiedziały się między innymi, jak dbać o książki i jakich zasad przestrzegać podczas korzystania z wypożyczalni i pobytu w bibliotece. Uczniowie zostali także zapoznani z ustawieniem książek na bibliotecznych półkach, by podczas samodzielnej wizyty mogli szybko odnaleźć książeczki dla nich najlepsze, pomagające w nauce czytania i rozwijaniu zainteresowań. Wszyscy młodzi czytelnicy byli bardzo aktywni, chętnie dzielili się swoją wiedzą o bibliotece i zadawali pytania. Pod koniec zajęć znalazł się także czas na wypożyczenie książek, a wszyscy jej uczestnicy otrzymali w prezencie zakładki.

       

      Wychowawczyni

      Urszula Borek

     • Uwaga konkurs!!!

     • O finansach, ekonomii i przedsiębiorczości można opowiedzieć na różne sposoby, także artystycznie. Zapraszamy uczniów klas podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Z kredką i pędzlem w świecie finansów”, realizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości w ramach 5-lecia Programu Bankowcy dla Edukacji.

      Dowolna technika i różnorodność tematyczna (edukacja finansowa, cyberbezpieczeństwo, edukacja online, oszczędzanie, inwestowanie, zarządzanie budżetem, przedsiębiorczość) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (tablety, słuchawki i głośniki bezprzewodowe) to wyróżniki konkursu. Laureatami zostaną autorzy trzech najlepszych prac w każdej z trzech grup wiekowych: klasy I-IV, klasy V-VIII oraz uczniowie klas szkół ponadpodstawowych.

      Prace konkursowe w formie skanów lub zdjęć w dobrej jakości wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać na adres bde@wib.org.pl do dnia 26.02.2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 12 marca 2021 r. Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się na stronie bde.wib.org.pl/KonkursPlastyczny.

      Zapraszamy do udziału i życzymy artystycznych i finansowych inspiracji!

      Formularz_zgloszeniowy.doc

     • Lepienie bałwana

     • 27 stycznia maluchy zorganizowały wielkie lepienie bałwana. Ile było radości? Ile białego szaleństwa? Ten tylko wie, kto tam był i w zabawie uczestniczył.

     • Razem na Święta

     • „Razem na Święta” to akcja MEN, w której już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Daszewie wzięli udział. Zachęceni do niesienia pomocy innym, podejmowali działania realizowane w okresie przedświątecznym, kiedy to szczególnie wiele osób czekało na pomoc i wsparcie. Zależało nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      Ze względu na stan epidemii realizowane działania miały odmienny niż ubiegłymi laty charakter.

      Uczniowie wykonali mnóstwo ozdób świątecznych, kartek z życzeniami świątecznymi i przekazali je sąsiadom, znajomym. Niektórzy samodzielnie przygotowali słodkie upominki i obdarowali nimi sąsiadów i osoby z najbliżej okolicy.

      Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji składamy serdeczne podziękowania.

       

      Organizator

      Bogumiła Piwowarczyk

     • Deklaracja dostępności strony internetowej

     • Szkoła Podstawowa w Daszewie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie     z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://sp-daszewo.pl

      Data publikacji strony internetowej: 13.12.2018

      Data ostatniej istotnej aktualizacji: 02.11.2020

      STATUS DOSTĘPNOŚCI DEKLRACJI

      Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej strony internetowej i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

      Strona posiada:

      • Nawigację klawiaturą
      • Zwiększenie wielkości tekstu
      • Zmniejszenie wielkości tekstu

      Strona nie posiada:

      • Skiplinków
      • Alternetywnych opisów zdjęć i grafik
      • Blokady animacji
      • Kontrastu
      • Monochromatyczności
      • Zmiany czcionki
      • Zaznaczenia tytułów
      • Zaznaczenia linków
      • Podkreślenia linków

      Oświadczenie zostało sporządzone dnia: 03.11.2020

      Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

      Informacje zwrotne i dane kontaktowe

      W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Michał Kuzmierski, m.kuzmierski@sp-daszewo.pl

      Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 94 311 74 50, wysyłając list na adres Szkoła Podstawowa w Daszewie, Daszewo 56, 78-230 Karlino, bądź wypełniając formularz kontaktowy na stronie https://sp-daszewo.pl/kontakt/

      Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

      Deklaracja_dostepnosci_SP_Daszewo.docx

     • UCZNIOWIE KLASY II W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

     • 08 lutego 2021r. szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy drugiej.

      Dzieci podczas lekcji bibliotecznej dowiedziały się, że należy dbać i szanować książki.

      Później przyszła kolej na rozmowę na temat pracy bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki. Uczniowie wysłuchali również fragmentów znanych im bajek oraz wykazali się umiejętnością układania PUZZLI.

      Na pamiątkę uczestnictwa każdy otrzymał zakładkę.

     • Za górami, za bajkami

     • Czy Państwa dzieci uważają czytanie za nudne i przestarzałe? Chcemy pokazać im, że to nieprawda. Tworzymy projekt społeczny „Za górami za bajkami” w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Nagrywamy filmiki z czytaniem fragmentów wyjątkowych, dziecięcych powieści i mało znanych baśni. Publikujemy je na naszym Youtubie i Facebooku. Chcemy też rozbudzić kreatywność Waszych pociech i łączyć lekturę książki z rysowaniem. Przeprowadzamy konkursy plastyczne z nagrodami, które dotyczą tekstów z naszych filmów. Serdecznie zapraszamy na nasze profile na mediach społecznościowych, do których adresy załączamy poniżej. Nie możemy się doczekać spotkania za górami, za bajkami z uczniami!

      Youtube:

      https://www.youtube.com/channel/UCxPH5EV5gVDxbJ4hUJPw9xw

      Facebook:

      https://www.facebook.com/Za-g%C3%B3rami-za-bajkami-108834144283314

       

     • WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

     • Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

      Społeczność Szkoły Podstawowej w Daszewie

     • Szkolny konkurs kolęd

     • W dniu 22 grudnia odbyło się roztrzygnięcie szkolnego konkursu kolęd, zorganizowanego w formie online. Licznie nadesłane nagrania uczniów zostały obejrzane przez jury oraz zgromadzoną w szkole niewielką publiczność. Przyjemnie było wysłuchać wszystkich pięknie wykonanych utworów, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Jury zdecydowało się jednak wyróżnić kilka występów w 3 kategoriach wiekowych:

      Kategoria I (Małe Przedszkole i klasa „0”):

      I miejsce - Michalina Strzałkowska;

      Wyróżnienie - Maja Bielińska

      Kategoria II (kl. 1-3):

      I miejsce - Zuzanna Podlasińska i Kalina Żuber;

      Wyróżnienie - Marcel Strzałkowski, Zuzanna Żuber

      Kategoria III (kl. 4-7):

      I miejsce – Kinga Kubiak i Kacper Kubiak

      Wyróżnienie – Roksana Wiśniewska, Oliwia Mierkiewicz

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

      Opiekunowie Samorządu Szkolnego

     • Szkolny konkurs kolęd

     • Szanowni Państwo! We wtorek 22.12.2020r. o godzinie 9:00 na platformie Microsoft Teams (kanał- pedagog szkolny) odbędzie się szkolny konkurs kolęd. Serdecznie Państwa zapraszamy! W tym dniu zajęcia lekcyjne odbywać się będą w chmurze.

     • Projekt pt. "Edukacja zdalna nie musi być trudna"

     • W ramach polsko – niemieckiego projektu pt. „„Edukacja zdalna nie musi być trudna ani nudna – polsko- niemieckie warsztaty edukacyjne / Fernbildung muss weder schwierig noch langweilig sein - polnisch-deutsche Bildungswerkstätteuczniowie starszych klas naszej szkoły wykonali graficzne kartki świąteczne z życzeniami po niemiecku. Wybrane kartki zostały wysłane do władz niemieckich gmin partnerskich Karlina, czyli Wolgast i Dargun.

     • Bożonarodzeniowy dar serca

     • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nasza szkoła włącza się już po raz trzeci do akcji “Razem na Święta”. W tym roku będzie to aktywność w nieco innej formie.

      Razem na Święta” 2020

       

      https://dokumenty.men.gov.pl/d4bec4b8-05f8-4cad-a1ec-a691b6b13872/razemnaswietagrafika.png

       

      Przypominamy, że „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Wiele jest w naszym otoczeniu osób samotnych, osób będących w trudnej sytuacji, czekających na pomoc i wsparcie w formie choćby dobrego słowa, życzliwego gestu. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

       

      W ramach akcji „Razem na Święta” proponujemy uczniom następujące działania:

      • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

      • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

      W ramach wykonania zadania, wybierz i zrealizuj dowolną formę wsparcia (kartka świąteczna, ozdoba świąteczna; prześlij do mnie i swojego wychowawcy mailem zdjęcie, na którym będziesz Ty i twoja praca.

      Obdaruj wybraną osobę, sprawiając jej tym samym radość!

       

      Każdy może zostać Świętym Mikołajem ;) !

      Zachęcam do udziału w akcji - Bogumiła Piwowarczyk

     • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek w formie online

     • Pomimo pandemii chcielibyśmy kontynuować coroczną tradycję śpiewania kolęd w naszej szkole. Dlatego Samorząd Szkolny i Mały Samorząd zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie kolęd i pastorałek w wersji online.Wybierz ulubioną kolędę, zaśpiewaj maksymalnie 2 zwrotki i nagraj krótki filmik. Otrzymasz dodatkowe punkty za wersję karaoke i świąteczną scenografię. Filmiki prosimy przesyłać do swoich wychowawców do 18 grudnia. Jeszcze przed świętami odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu w kategoriach wiekowych.

      Agnieszka Różańska – Kasprzak i Laura Morka

     • Kreatywne przedszkole

     • Kolejne zadanie w konkursie „Kreatywne Przedszkole – twórczy maluch” polegało na poznawaniu, przeżywaniu oraz kreowaniu kultury regionalnej i narodowej ( kształtowanie kompetencji świadomości i ekspresji kulturalnej). Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów -dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i teatralne do piosenki Zozi pt. „Co to jest niepodległość”.

      Agnieszka Różańska-Kasprzak

     • Szkoła do hymnu

     • Dnia 10 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji pt. „Szkoła do hymnu”. Reprezentacje klas oraz chętni uczniowie i nauczyciele o godz. 11.11 zaśpiewali w formie on-line „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcieliśmy włączyć się wraz z innymi społecznościami szkolnymi we wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.